Одного чудового дня поляки прокинуться і дізнаються, що їх кращий друг тепер – Володимир Путін

0
359

Італійський віце-прем’єр і лідер правих популістів з партії “Ліга” Маттео Сальвіні побував у Варшаві і зустрівся із лідером правлячої партії “Право і справедливість” Ярославом Качинським. 

У Європі з тривогою поставилися до самого факту цієї зустрічі. Сальвіні разом із іншим одіозним політиком – лідером “Національного об’єднання” Франції Марін Ле Пен готується до створення потужної фракції євроскептиків після чергових виборів до Європейського парламенту. І його співпраця з Качинським може виявитися важливим фактором, що посилить опонентів єдиної Європи і підірве позиції її лідерів – федерального канцлера Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.

Найважливіше питання – і для європейців, і для нас – наскільки далеко може зайти ця співпраця. У Сальвіні і Качинського є збіг позицій насамперед з питань самостійності дій країн ЄС, опору “європейській бюрократії” і, звичайно, міграції.

Однак міграція насправді – усього лише привід, який російський президент Володимир Путін створив для своїх протеже в Європі за допомогою бомбардувань Сирії і посилення нестабільності в Лівії. Сьогодні ніякої реальної небезпеки для Європи вона не представляє, більш того – для того, щоб економіка країн ЄС не зупинилася у своєму зростанні, приплив нової робочої сили є необхідним і неминучим. Те, що насправді об’єднує Сальвіні і його соратників правих популістів – це симпатії до Путіна, а то й пряма фінансова залежність від Кремля. Це – а зовсім не боротьба з бюрократією і міграцією – і є філософія нового можливого об’єднання в Європарламенті. Немає ніякої фракції Сальвіні і Ле Пен. Є фракція Путіна.

І тоді виникає питання – а що в такій фракції робити Качинському та його партії? Більш того, що в такий фракції робити угорському прем’єру Віктору Орбану, куди більш відвертому прихильнику Сальвіні і приятелю Путіна? Адже Сальвіні і Ле Пен хочуть обмежити допомогу ЄС країнам Центральної Європи. Їхня логіка зрозуміла: вони просто зобов’язані полегшити Москві повернення її “традиційної” сфери впливу у колишніх соціалістичних країнах. Але ось тільки що будуть робити без європейських грошей Качинський і Орбан? Просити допомоги у Путіна, у якого не вистачає навіть на Білорусь? Літати до Китаю? І хіба не зрозуміло, що Меркель і Макрон, які зацікавлені в подальшому розвитку економіки Європи і вирівнюванні стандартів життя в ЄС і є справжні союзники Польщі та Угорщини? А Сальвіні потрібно сторонитися як чуми!

Але в політиці закони логіки і здорового глузду діють аж ніяк не завжди. Можна з упевненістю сказати тільки одне: якщо здоровий глузд цього разу підведе Ярослава Качинського та його партію і співпраця зі шанувальниками Путіна буде зміцнюватися і призведе до солідарності в Європейському парламенті, це може стати ударом не тільки по майбутньому Європи, але і по українсько-польським відносинам, і по майбутньому Польщі. Одного чудового дня поляки прокинуться і дізнаються, що їх кращий друг тепер – Володимир Путін.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here