Кива є офіційним корупціонером, засудженим вироком суду

0
537

Справжньою окрасою програми «Український формат», що під орудою Василь Голованов (Василий Голованов) вийшла 13 лютого 2019 року на каналі NewsOne, стала присутність у студії засудженого за хабарництво інваліда 2-ї групи Іллі Киви.

Ще б пак: коли я в ході передачі нагадав Киві про його бурхливу корупційну молодість та поцікавився, де він взяв 115 тис. грн., які вніс як заставу за арештованого співробітника Подільського райуправління поліції Василя Мельникова, Кива став волати, що ніколи в житті не притягувався до кримінальної відповідальності, а плітки про його, начебто, засудження розпускають агенти Путіна.

В якості прикладу такого агента Кива, повністю підтверджуючи свій діагноз та 2-гу групу інвалідності, навів мене, пояснивши, що я до 2012 року проживав у Росії, де очолював редакцію газети «Обнинская правда», а зараз, мовляв, переїхав до України й, маючи російське громадянство, за гроші оббріхую найближчого соратника міністра внутрішніх справ України.

Шкода, звісно, що досі ніхто не навчив лідера Соціалістичної партії користуватись пошуковиком «Гугль» (інакше б Ілля Володимирович миттєво з’ясував би, хто я такий). Також заслуговує на співчуття та обставина, що колишній начальник департаменту МВС не знає, що в Україні існує Єдиний державний реєстр судових рішень, де, зокрема, зберігається вирок Октябрського районного суду Полтави від 24 грудня 2013 року в справі №1622/11616/2012, яким Кива Ілля Володимирович, 2 червня 1977 року народження, колишній заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області, був засуджений за хабарництво згідно з ч.3 статті 368 КК України до покарання у вигляді штрафу в розмірі 10200грн. з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням повноважень представника влади в органах державної влади і органах місцевого самоврядування на строк 1 рік. Ось, будь ласка:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/36372993

Таке м’яке покарання пояснюється тим, що Кива, цитую вирок, «перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом: наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи».

Про нездатність обвинуваченого адекватно сприймати дійсність додатково свідчила та обставина, що, як зазначено у вироку суду, Кива свою вину визнав не повністю, а лише частково, пояснивши, що він вимагав з підприємця 12 тис. грн., але встиг отримати на хабар тільки 5 тис. грн., оскільки решта залишилась у брата Киви, який виступив посередником.

Невдовзі після набрання вироком законної сили в Україні трапилась Революція Гідності, тож нема нічого дивного, що Фортуна звела хабарника Киву з міністром внутрішніх справ України Аваковим, який набирав собі команду з засуджених громадян (Грішін, Дейдей, Оніщенко-Абальмаз, Кива тощо). Одначе прийняти Киву на службу в МВС виявилось проблематичним через встановлену судом заборону обіймати посади, пов’язані з виконанням повноважень представника влади, яка діяла до 9 січня 2015 року. Прийняти Киву до МВС по фальшивих документах, як це було у випадку з Дейдеєм чи Грішіним (останньому Аваков навіть організував зміну імені та прізвища на Семен Семенченко), не вдалось і тому Аваков вирішив проблему просто – Кива подав до суду заяву про перегляд його справи «за нововиявленими обставинами», попрохавши скасувати вирок.

Але суд не наважився піти на службове підроблення навіть під тиском всемогутнього міністра та обмежився лише тим, що перекваліфікував злочин з однієї «корупційної» статті (ст. 368 КК України – отримання неправомірної вигоди) на іншу (ст. 369-2 КК України – зловживання впливом), знизив розмір штрафу та прибрав з вироку додаткову міру покарання у вигляді заборони перебувати на публічній службі.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/43299282

Отже, Ківа є офіційним корупціонером, засудженим за свій злочин вироком суду. Що, втім, не завадило Авакову присвоїти психічнохворому хабарнику звання підполковника, призначити його спочатку заступником начальника Головного управління МВС України в Донецькій області, а потім – начальником Департаменту МВС України та радником міністра. Ну, а вже з таких високих посад – пряма дорога в студію телеканалу NewsOne. Оскільки хабарники там з’являються регулярно, психічнохворі – також. Але щоби в одній людині поєднувались одночасно ці дві іпостасі – таке буває нечасто.

Источник

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here