Гарант Арсена Авакова

0
251

Коли вчора в ефірі програми «Право на владу» ведуча Наталія Мосейчук сказала, що знайдено вбивць Павла Шеремета, ніхто із присутніх керівників держави, враховуючи Арсена Авакова, не вважав за потрібне її виправити. Так само, як декілька годин тому ніхто не виправив Володимира Зеленського і не переконав його, що президенту нічого робити на інформаційно-роз’яснювальному заході МВС.

Для чого Авакову і поліції знадобився нашвидкуруч підготовлений брифінг ще до закінчення розслідування, зрозуміло. Хвиля затримань серед ветеранів і волонтерів в будь-якому разі спричинила би різко негативну реакцію в їхньому середовищі і щонайменше здивування в суспільстві в цілому, і пояснювати «заднім числом» було б куди гірше. Негативна реакція і подив зникли, але вони вже сфокусовані на одній конкретній справі, посіяно якісь сумніви, кримінальний аспект справи перевагає над політичним. Розмови про розправу над добровольчо-волонтерським рухом неминуче з’явилися, але залишаються на другому плані, поступаючись місцем критиці продемонстрованих доказів.

Проте політичний контекст того, що відбувається, нікуди не дінеш, і чим далі, тим більше він буде виходити на перший план.

Вже на брифінгу пролунало питання про зв’язок між успіхами розслідування і перспективами Арсена Авакова залишитися на посаді міністра внутрішніх справ, яке він беззмінно обіймає з лютого 2014 року. З того часу змінилося багато і багато хто, але не Аваков, при тому, що до його відомства претензій завжди було з надлишком. Його власні слова «мусора – не люди» за майже шість років на чолі міністерства не втратили первісного звучання. Рейтинг недовіри голові МВС, за даними Центру Разумкова за листопад, склав 68,7%. Зеленський говорив, що у Авакова дедлайни до нового року, і той повинен показати результати за конкретними справам. Ось він їх і показує, як може.

Арсен Борисович причетний до створення добробатів, це привід його незмінної гордості, і навіть товсту книгу про них він випустив у 2016 році. Вплив на середу, сформовану добровольцями, волонтерами та ветеранами ЗСУ та Нацгвардії вважається магічною силою глави МВС, але він сильно перебільшений, в тому числі ним самим. Між спробами взяти під контроль цю стрьомну вольницю і реальним контролем – прірва. Зараз Аваков, бажаючи показати свою ефективність новому керівництву, зробив цю прірву непереборною. Які б гріхи не виявилися на совісті заарештованих, «мусора», які активно копають на «побратимів», для їхніх товаришів на волі точно не люди. Тим більше, що копають, як вміють, а вміють через одне місце, на що вказує вже первинний розбір доказів, що виявив алібі в однієї з підозрюваних.

Зеленський прагне продемонструвати всім успіхи там, де їх вже й не очікували від Порошенка. Але поспішати втручатися у справу про нібито розкрите вбивство Шеремета на стороні поліції до того, як з’являться залізні докази, – це даватиме підстави запідозрити те саме прагнення приборкати ветеранський рух, де головнокомандувача, як і раніше, відмовляються вважати своїм, незважаючи на акуратне поводження з «червоними лініями». Наче помста за Марш гідності на День Незалежності та інші демонстрації незгоди і неприйняття. Тим більше, що тотальне прослуховування могло виявити ще багато цікавого у відвертих розмовах людей з бойовим досвідом, які мають претензії до влади. Інформація, що проскочила в Лізи Богуцької, про путч, який нібито готувався на грудень, зростає з якихось натяків, що лунали в розмовах з інформованою верхівкою «слуг народу». Хтось же подібною інформацією годує керівництво.

Арсен Аваков, який з’їв чорта на Візантійщині, відверто підставив президента, і той залюбки підставився, однозначно прив’язавши себе до сторони обвинувачення і втративши всі переваги позиції невтручання та об’єктивної сторонньої оцінки. Це один з небагатьох висновків, який зараз можна зробити в цій історії, не ризикуючи помилитися. А її резонанс поки багато хто недооцінює.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here