Жодна норма Конституції у нас не виконується

Сьогодні – День Конституції. Але для мене це, на жаль, сумне свято. Адже жодна норма Конституції у нас не виконується.

В судах правди не знайдеш без волохатої руки.

Правоохоронні органи використовують не для захисту громадян, а для виконання політичних замовлень влади.

Право на безкоштовну освіту, медицину, на отримання пенсій хочуть забрати, впровадивши псевдореформи на догоду МВФ.

Надра, які за Конституцією мають служити народу, знаходяться у власності олігархів. Вони, домовившись із владою, користуються природними ресурсами та розподільчими мережами безкоштовно, а з народу здирають останнє.

А тепер влада ще й землю хоче в людей забрати, дозволивши її продаж іноземцям. Саме тому Радикальна партія ініціювала зміни до Конституції, де ми пропонуємо зробити основою аграрного устрою держави фермерські господарства і назавжди закріпити землю за селянами.

Та чи не головною проблемою нашої Конституції є дуалізм у владі, який веде до постійного взаємопоборювання і протистояння між гілками влади. Вибудувавши в Україні існуючий державний лад, ми вигадали велосипед, який нікуди не їде! Хто може з вас сказати упевнено: хто головний в Україні – Президент, прем’єр-міністр чи парламент? Отож! Живемо наче в парламентсько-президентській республіці, а Україною фактично керує Президент, а не прем’єр. Парламентська республіка передбачає існування сильного парламенту, а у нас досі немає закону про слідчі комісії парламенту – дієвого інструменту парламентського контролю за виконавчою владою. Якщо Президент фактично керує державою, має бути механізм притягнення його до відповідальності за вчинені ним злочини, а у нас досі немає процедури імпічменту президента і кожен, хто обіймає в Україні цю високу посаду, робить усе, щоб такої процедури ніколи і не було.

На мою думку, Україна має бути президентською республікою. Але, щоб кожен новий глава держави не прагнув стати диктатором, мають бути запроваджені дієві механізми контролю і відповідальності Президента і виконавчої влади загалом через процедуру імпічменту, слідчі комісії, погодження ключових призначень і звільнень через парламент.

Та якою б не була Конституція – головне, щоб влада її виконувала. Тоді цей день стане дійсно святом.

Зустрічаю цей день в ПАРЄ. Роблю все від мене залежне, щоб з Україною тут рахувалися.

Загрузка...