Закриваючи лікарні та школи уряд знищує села

Чергове «покращення» від уряду ставить під загрозу навчання школярів у новому навчальному році.

Ще 24 грудня 2015 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно з яким протягом 2016-го року в рамках децентралізації освіти та здійснення оптимізації навчальних закладів школи у сільській місцевості має відбутися закриття малокомплектних шкіл з чисельністю менше 25 учнів.

За словами заступника Міністра освіти Павла Хобзея, в Україні налічується 613 шкіл І-ІІІ ступеня, де навчається менше 25 учнів, а вартість навчання однієї дитини в такій школі становить близько 50 тисяч грн. на рік.

Як дітям без шкільного автобуса після закриття їхніх шкіл добиратися до іншої найближчої школи, що знаходиться за кілька десятків кілометрів уряд не замислюється. Окрім цього ніхто не подбав і про подальше працевлаштування вчителів, які залишаться без роботи після закриття таких малоукомплектованих шкіл.

Яскравий приклад недолугої програми з оптимізації урядом шкіл на Миколаївщині. Так, на Кінбурзькій косі в селі Покровка хочуть закрити одну з найдавніших шкіл в Україні, яка пережила революцію, колективізацію і Другу світову війну, а от нинішню владу схоже не переживе через наміри її закрити. Місцева громада навіть знайшла вже частину коштів на фінансування школи, але все марно. Першого вересня до цієї школи планували піти 22 учні та 8 вчителів, але через хибну політику уряду цього може не відбутися. Дітям доведеться виходити з дому о шостій ранку щодня, аби добиратися до школи сусіднього села, а повертатися додому пізно ввечері. Таке навчання швидко перетвориться на ходіння по муках, а про успішність учнів і їхній результат навіть не доводиться говорити.
Радикальна партія вимагає від уряду припинити закриття сільських шкіл. Гидко чути про відсутність коштів у бюджеті на фінансування сільських шкіл, бюджет утримання яких протягом навчального року дорівнює місячній зарплаті окремих високопосадовців. Досить вводити людей в оману!

Радикальна партія продовжить боротьбу проти політики уряду, що направлена на деградацію та вимирання людей на селі. Адже закриваючи лікарні та школи уряд тим самим знищує села.


Загрузка...