З життя пішов великий метр і громадянин Лесь Танюк

Сьогодні помер один із видатних митців і громадських діячів – Лесь Танюк. Людина – епоха. Епоха культурна і епоха політична.
Режисер театру і кіно, народний артист України, професор Київського державного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв України, голова Національної спілки театральних діячів України, народний депутат України I-V скликань, один з ініціаторів створення Антикомуністичного антиімперіалістичного фронту, засновник і голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. В. Стуса – все це Танюк.
Йому завжди боліла Україна. “Шістедисятнику” Танюку було замало відображати Україну в своїй творчості, він хотів сам творити Україну – таку, про яку мріяв. Будучи народним депутатом Лесь Танюк став автором і співавтором більш ніж 60 Законів, серед яких Закон “Про культуру”, “Про мови в Українській ССР”, “Про професійних творчих працівників і їх спілки”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про театр”, “Про свободу совісті і релігійних організацій”, “Про державний герб України” та багатьох інших. Став ініціатором постанов Верховної Ради та парламентських слухань присвячених державній символіці, українській мові, пам’яті жертв Голодомору, державним архівам.
Смерть Танюка – це початок відходу епохи Людей, які боролись за вільну і незалежну Україну за режиму СССР. Саме такі люди як Танюк заклали те підґрунтя нової України, яку нині продовжуємо зводити ми із вами.

І трохи особистого. Коли Янукович кинув мене з побратимами за ґрати у справі так званих “Васильківських терористів” Лесь Танюк відкрито став на наш захист. Моя нинішня найголовніша і найвірніша помічниця Таня Близнюк довгий час працювала помічником Леся Степановича як у Верховній раді так і в “Меморіалі”.

З життя пішов великий Метр і Громадянин.

Вічна і світла пам’ять!

Ігор Мосійчук


Загрузка...