Якщо Польща з адвоката України перетвориться на прокурора, для українців не буде нічого нового

Ну, слава Богу, у міністра закордонних справ Польщі Ващиковського здогадалися, що фраза про неможливість існування вільної Польщі без такої ж України є політичною гіперболою, покликаною підкреслити певні історичні та геополітичні обставини нашого регіону..

Після очевидно довгих розмірковувань цілий директор політичного кабінету МЗС Польщі Ян Парис (толком не знаю, що воно таке, бо в МЗС-ах усі кабінети включно з буфетами – політичні) прийшов до думки, що насправді без України Польща виживе, бо вона є членом НАТО і ЄС.

А в ЄС, на думку посадовця, після виходу Великобританії значення Польщі чомусь навіть зросло. У дорослих дипломатів це може викликати враження, що польський дипломат натякнув, що тепер його держава даватиме до спільного європейського бюджету більше, ніж отримуватиме звідти (так, як це робила Великобританія). Але, здається, це саме той прикрий момент, коли дипломат не зовсім розуміє власні ж висловлювання.

А що стосується історичного аспекту українських одкровень і відкриттів пана Париса, то варто зробити ще одне узагальнення – існування незалежної Польщі ніколи не було передумовою для існування незалежної вільної України. І до останнього часу – радше навпаки. Тому якщо Польща з адвоката вирішила перетворитися на прокурора, для українців не буде нічого нового.

Стосовно ж не менш глибокодумного висновку пана Париса про те, що українські посадовці мають неправильне враження про Польщу, оскільки читають Газету Виборчу, то немає жодного сумніву, що правляча в Польщі партія докладатиме усі необхідні зусилля для того, щоб усі польські ЗМІ правильно висвітлювали події в Польщі. Зрештою, як немає сумніву, що такі зусилля докладалися і досі, і що насправді це аж ніяк не покращувало становище Польщі в ЄС, хоч вона без Великобританії і перетворюється в Союзі на п”яту за якимись важливими вимірами (окрім фінансового балансу європейського бюджету).


Загрузка...