Як виглядає лікбез з електронних декларацій

Трохи лікбезу про ‪#‎електронні‬ декларації.

Бо в паніці дехто починає плутати хто тут продав зраду. Так от, велика претензія Єврокомісії зараз – зволікання із системою державного контролю за доходами і видатками посадових осіб. Головна проблема тут – уряд завалив запуск Національного агенства по запобіганню і протидії корупції: конкурси відміняються, фальсифікуються, оскаржуються. Рецепт тут – припинити спроби корупціонерів поставити НАЗК під контроль, коротше, пресловута політична воля яка лежить завалена корупційними пріоритетами.
Повязана проблема – «електронні декларації». Тут приймаються закони одні гірші інших, і залишається кілька проблем, які можна виправити за день. Проте законопроету так і немає, вносити будуть знову з голосу? Ось головні питання для покращення:
Кримінальна відповідальність за неточності в деклараціях. Дехто пропонує за навіть технічні помилки в деклараціях – одразу в тюрму. За виведення мільйонів через фірми-прокладки – відповідальності не пропонується, за користування майном записаним на підставних осіб – не пропонується. Реальний вихід – відповідальність за свідоме приховування майна і доходів в особливо великих розмірах, а не за помилки в 0,3 сотки ділянки через різні дані в кадастрах.
Форма декларації: що саме декларувати. Закон 2014 року був занадто фантастичним, бо приймався як завжди з голосу і похапцем. Щорічна оцінка вартості автомобіля і квартири через ліцензовану фірму-оцінщика – це мабуть занадто, так само як декларування товарів вартістю від 5 мінімалок чи членства в усіх можливих громадських організаціях (помилився – в тюрму). Тому перелік має бути розумним і обгрунтованим.
Терміни запуску системи едектронного декларування. Реально – з моменту старту реєстру декларацій в рамках роботи НАЗК. Оцінюючи саботаж навколо НАЗК – мінімум вересень 2016. Плюс два місяці посадовим особам на внесення своїх вже зданих у першому кварталі декларацій у електронну базу.
Приймаємо ці зміни, і знімаємо маяк Єврокомісії.
І прийдеться тоді тій комісії придумати інші приводи не затвердити лібералізацію візового режиму. Бо в Брюселі вже натякали, що Європі зараз і без нас тяжко, щоб ми не переобнадіювалися.

Ігор Попов


Загрузка...