Виконувачем обов'язків Міністра охорони здоров’я буде призначено Уляну Супрун

На вчорашньому засіданні Уряду його голова оголосив про намір призначити з 1 серпня цього року в.о. Міністра охорони здоров’я колишню громадянку США Уляну Супрун, яка є українкою за походженням, народилася в США, а рік тому отримала українське громадянство.

Вона є лікарем за фахом і забезпечувала всіма необхідними ліками військових в зоні АТО. Хочеться вірити в те, що новому керівнику міністерства вдасться виконати завдання, які не вдалося вирішити іншим.

На превеликий жаль, одним з найбільш корумпованих органів виконавчої влади в Україні стало Міністерство охорони здоров’я, яке славиться на весь світ своєю некомпетентністю, хабарництвом та бездіяльністю у вирішенні надважливих питань забезпечення ліками та лікуванням хворих. Колишньому Міністру охорони здоров’я Квіташвілі так і дали можливості провести заплановану ним реформу охорони здоров’я і він подав у відставку. Таким чином з квітня цього року одне з найважливіших відомств країни залишається без свого керівника. В травні один із заступників міністра Ігор Перегінець також подав у відставку через неможливість продовжувати далі боротьбу з людьми, які блокували закупівлі життєво необхідних препаратів через міжнародні організації. Іншого заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина було заарештовано у зв’язку з підозрою в хабарництві, а вже сьогодні звільнено з посади разом зі ще одним заступником міністра Віктором Шафранським. Численні громадські організації нещодавно звернулися до Прем’єр-міністра з вимогою передати закупівлю ліків міжнародним організаціям та зупинити блокування Міністерством охорони здоров’я нового циклу закупівель ліків. Тобто, навіть за відсутності керівництва відомства продовжують працювати корупційні схеми. Зрозуміло, що для викорінення системної корупції в цьому міністерстві потрібно чимало часу та політична воля керівництва держави.

А тим часом волонтери і далі продовжують збирати кошти з усієї України на ліки та проведення операцій для важкохворих дітей та дорослих, звертаючись до всіх небайдужих з екранів телевізора. Лікарі змушені виживати на мізерну зарплату гідно виконуючи свій обов’язок на роботі. Інваліди та пенсіонери взагалі кинуті напризволяще, враховуючи їх низький рівень пенсій і жалюгідну допомогу від держави та високі ціни на ліки. Матеріально-технічне забезпечення в медичних закладах потребує оновлення. Однак в такий складний для країни час окремі, нечисті на руку ділки намагаються ще й наживатися на бюджетних коштах. Наприклад, навесні цього року в Київському клінічному онкологічному центрі придбали 50 німецьких швабр через нову систему електронних закупівель ProZorro за 123 тисячі гривень, тобто по 2,5 тисячі за швабру! Зрозуміло, що такі факти корупції непоодинокі і потребують окремої уваги з боку правоохоронних органів.

В мене складається враження, що нашому Міністерству охорони здоров’я просто пороблено! Про які системні реформи в системі охорони здоров’я взагалі можна говорити, якщо протягом усієї четвертої сесії парламентом було прийнято лише один єдиний закон в сфері охорони здоров’я – «Про лікарські засоби» щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів!

Радикальна партія обурена жахливими фактами корупції в Міністерстві охорони здоров’я і вимагає системного розслідування кожного з них. Радикальна партія продовжує вимагати від влади: припинити закриття лікарень і ФАПІВ по всій Україні, провести комплексну реформу системи охорони здоров’я, підвищити рівень зарплат медичним працівникам, забезпечити хворих пенсіонерів та інвалідів безкоштовними ліками та необхідним лікуванням як в Україні, так і за її межами.


Загрузка...