Волинською трагедією мають займатися історики, а не політики

Про Волинськю різню

Волинською трагедією мають займатися історики, а НЕ політики. І це має стати беззаперечною істиною, не тільки в питаннях україно-польських відносин.

Дана хвиля це випробування, яке я впевнений і Україна і Польща пройдуть гідно, не втративши ні відносин, ні гідності ні обличчя.

З досвіду участі у московських ефірах знаю, що Волинська різня це один із ПОДРАЗНИКІВ Кремля, яким вони ще будуть намагатися нас стравлювати, використовуючи націоналістів, недалекоглядних політиків та шукачів шарових електоральних рейтингів з обох боків… а такі є, причому знову ж таки, з обох боків.

Політичні провокації були є і будуть. Тому не варто окремих політиків сприймати за весь народ, і це стосується і украінців і поляків…

Коли я стажувався у Варшаві під час навчання в аспірантурі, і зустрічався із керівниками Солідарності, вони розповідали, що схожі провокаціі відбуваються і у польсько-німецьких відносиах. Особливо з наближенням знакових дат. Схожа ситуація і у Нас.

Сьогодні Україна не в найкращій формі, війна проти РФ виснажує Наші ресурси, але ми повинні дати повну та вичерпну науково-історичну відповідь на усі закиди по Волинській трагедії.

Були смерті – факт, з обох боків! Поляки не святі, точно такий же факт як і не святі українці. І визначення хто із нас менш святий, не дасть щастя у Майбутньому – НІКОМУ..

Але наукові історичні висновки мають бути з нашоі сторони, не для того щоб довести чиюсь неправоту, а щоб уникнути політичних спекуляцій у майбутньому. І не виховувати в собі комплексів меншовартості перед сусідом, а убезпечити майбутні покоління від політичних маніпуляцій. До поляків багато питань, щодо іх діяльності на територіі України в ті роки!!! Повірте на слово, у мене дід очевидець тих страшних днів. Але і діяльність УПА теж виходила далеко за рамки доброчинності.

Тому відповідати потрібно, бо не так давно, за Президентства Кучми/Кваснєвського, ці ж питання підіймалися. Значить вони актуальні, і хвилюють як мінімум польську сторону.

Я вірю що нас чекають спільні світлі сторінки історії, але їх треба творити, а не ображатися що хтось.., щось.., десь..!

Але їх потрібно творити! Через спільні військові та економічні проекти, літературу, культуру, мистецтво та кіно! Потрібно шукати мир і за його боротися, а не шукати слабкі сторони і думати де уколоти свого сусіда.

Є два види співіснування сусідів: МИР та ВІЙНА!

Обирати нам..


Загрузка...