Владі треба навчитись створювати історії успіху замість утисків промисловості

Тарифи УЗ на вантажні перевезення підняли на 15%. До цього “рішення” влади великі претензії і у харківських, і у дніпропетровських промисловців, з якими я проводив наради цими днями.

Нарікання і на здорожчення послуг, і на їх надзвичайно низьку якість.

Підвищення тарифів – далеко не єдиний та не найліпший спосіб знайти кошти на придбання рухомого складу Укрзалізниці (УЗ). Ми з Олегом Ляшко і командою РПЛ неодноразово пропонували як знайти кошти для масштабної модернізації УЗ без шокового для промиловості підвищення тарифів на вантажні перевезення. На жаль, уряд традиційно пішов “легким шляхом”. Яка альтернатива їх “політиці” здорожчення тарифів?

По-перше, провести корпоратизацію УЗ та залучити міжнародного інвестора, наприклад, на 10% частку. Це дасть як мінімум 25-30 млрд грн на розвиток. І це без часових обмежень та не під відсотки! Бонусом отримаємо новий рівень корпоративного управління та ефективності УЗ, не кажучи вже про майже гарантоване подолання корупції!

По-друге, випустити довгострокові цільові облігації розвитку УЗ під ті ж держгарантії. Хай банки краще їх купують, аніж бесплідні депозитні сертифікати НБУ! Залучені кошти також можна буде спрямувати на довгостроковий розвиток – закупівлю рухомого складу і модернізацію УЗ. Це безболісно і навіть корисно і для промисловості, і для транспорту!

Від таких зважених та взаємовигідних рішень виграли б і промисловці і залізничники, і інвестори, і бюджет, і держава, і споживачі! Гадаю, владі треба навчитись створювати такі історії успіху замість чергових утисків промисловості.


Загрузка...