Влада в Україні слабка, і така ситуація влаштовує Путіна

Вчера на “Радио Свобода” подискутировали с Артуром Герасимовым – представителем президента в ВР.

Эфир был короткий… Но после эфира мы еще долго спорили в студии и на улице. Эти ребята реально не понимают, что происходит, чем живет народ, – потому что видят мир из-за тонированных окон своих лимузинов, из-за ограды своих роскошных особняков, из Парижей и Лондонов…

Кратенько:

Путін якраз не зацікавлений в тому, щоб у нас був путч за турецьким зразком. Тому що насправді путч за турецьким зразком – це той випадок, коли влада використовує якісь псевдопутчі для того, щоб укріпити свої позиції. Ми бачимо, як Ердоган зараз розправляється з неугодними. Вже й до вчителів дійшли руки. Невідомо, чим це закінчиться. Це може закінчитися великою бідою – відривом Туреччиною від Європи, можливо, виходом з НАТО і союзом з Росією.

Щодо путчу в Україні, то я думаю, що він на сьогодні неможливий. Для того, щоб був військовий путч, ми не говоримо про революцію, ми говоримо про путч, то має бути якась військова опозиційна сила до влади, яку очолює харизматичний воєначальник, який може повести за собою не тільки солдат, але й громадянське суспільство. Люди можуть вийти на вулиці і підтримати цей путч. Ми бачимо, як в Туреччині люди не вийшли на вулиці – путч провалився.

Вказували пальцем на «Азов». Я знаю «Азов». Він складається з різних людей. Але, тим не менше, ці люди не братимуть владу силовим способом. Інші добровольчі підрозділи, які були в Україні, на жаль, вони вже не дієздатні – вони або влилися у склад ЗСУ, або ж вони були розпущені. Їх вплив зменшився в країні. Така політика нашої влади. Я не говорю про те, що така політика неправильна в цілому. Тому що так, самі по собі добровольці – це багато в чому не організована сила. Але наслідком цієї політики стало те, що мало добровольців зараз йде служити. І ми орієнтуємося в основному на контрактників, які мало мотивовані, мотивовані в основному грішми, а не щирим бажанням захищати Батьківщину.

Безумовно, можливі різні сценарії. Можливе незадоволення, яке може вилитися на вулиці і набуде форми нового Майдану. І в цій ситуації (можна спрогнозувати) влада закручуватиме гайки і якимось чином, в тому числі і силовим, братиме ситуацію під свій контроль, говорячи про те, що це все Кремль що все це незадоволення інспірується Путіним. Така ситуація цілком ймовірна.

У той же ж час, ще раз скажу, в нас зараз в країні немає жодної організованої сили, яка користується популярністю в суспільстві, не тільки в суспільстві, а й в армії, яка може взяти владу в країні силовими чином або ж якимось іншим, наприклад, тиском вулиці, яка зможе втримати ту владу, і яка, більше того, має якусь реальну програму дій, якісь цілі і озброєна національною ідеєю. На жаль, ми цього не бачимо.

Я кажу, що на жаль, тому що насправді влада у нас слабка. Я ще раз опоную Артуру. Тому що влада у нас слабка. І така влада влаштовує Путіна. Нам потрібна сильна влада. Така влада, яка була в Туреччині, коли в неї були часи Ататюрка.

Такий лідер має об’єднати, навпаки, Україну. У нього мають бути якісь ідеї, цілі, які об’єднають Україну, покажуть українцям той шлях, яким треба йти, щоб вийти до світлого майбутнього.


Загрузка...