Влада порушує процедуру призначення членів Ради НБУ

Сьогодні ми стали свідками спроби влади провести масштабну фальсифікацію.

Вони спробували призначити людей в Раду НБУ від парламенту, прізвища яких витягнули з кишені прямо перед голосуванням!

Це грубе порушення закону про Національний банк, який передбачає спеціальну процедуру призначення членів цього важливого органу! Цитую статтю 10 Закону про НБУ:

«Кандидатури осіб для призначення Верховною Радою України членами Ради Національного банку проходять обговорення на спеціальному відкритому засіданні профільного комітету Верховної Ради України, який вносить свої рекомендації Верховній Раді».

Наш фінансовий комітет ще 24 та 25 листопада минулого року за участі журналістів та представників профільних асоціацій провів відкритий конкурс, у якому могли взяти участь не лише представники фракцій, а й усі бажаючі. В результаті Комітет обговорив та ухвалив чотири кандидатури на призначення членами Ради Національного банку. Це був вперше в історії абсолютно прозорий конкурс.

Сьогодні очевидно, що це питання не потрапляло в порядок денний стільки часу, бо влада не хоче жодного контролю – в ручному режимі їм простіше «чистити» банківську систему, оперувати десятками мільярдів гривень НБУ, використовувати всі інші інструменти монетарної політики та банківського регулювання на власний розсуд. Без жодного контролю!

Це була спроба грубо порушити закон про регламент парламенту! Адже за рішенням комітету було зареєстровано постанову №4324.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58557

Вона містить такі прізвища, за які проголосувала більшість членів нашого комітету:

1) Аржевітіна Станіслава Михайловича – строком на 7 років,
2) Щербакову Олену Анатоліївну – строком на 6 років,
3) Милованова Тимофія Сергійовича – строком на 5 років,
4) Ричаківську Віру Іванівну – строком на 4 роки.

Але заступник голови комітету Михайло Довбенко зачитав абсолютно інші прізвища, і спікер Парубій, незважаючи на протести багатьох депутатів, поставив це на голосування. Постанова не пройшла, але нахабність спроби фальсифікації просто вражає! Настільки масштабних порушень законів не дозволяла собі навіть злочинна команда Януковича!

Це черговий доказ корумпованості сьогоднішньої влади, намагання узурпувати усі владні інститути.


Загрузка...