Відзначає день народження перший кардинал серед Львівських архиєпископів

Сьогодні свій 91 день народження відзначає 44 архієпископ-митрополит Львівський, предстоятель українських римо-католиків Мар’ян Яворський.

Він став першим кардиналом серед Львівських архиєпископів.

Народився у родині відомого галицького правника Вікентія Яворського. Після закінчення школи вступив до Львівської духовної семінарії. По закінченні навчання стає вікарієм парафії Башня Дольна поблизу Любачіва. Громада пізніше удостоїла його звання почесного громадянина.

Одночасно вчиться у Кракіському університеті і отримує ступінь доктора теології. Після цього Яворський продовжив навчання у Варшаві і Любліні, видав декілька наукових праць. Своїми знаннями він ділився усе життя – був викладачем, деканом, а згодом і ректором Папської теологічної академії у Кракові.

У 1991 Папа Іван Павло ІІ призначає Мар’яна Яворського архиєпископопом-митрополитом Львівським. З того часу Яворський докладає усіх зусиль для відновлення духовного життя на Західній Україні.

За його ініціативи було проведено синод Львівської та Луцької архідієцезії, вперше після війни було висвячено священників у Львівській митрополичій базиліці, створено Львівську духовну семінарію.