Верховна Рада прийняла законопроекти фінансового комітету про захист клієнтів банків

На вечірньому засіданні парламенту прийняли за основу два законопроекти нашого фінансового комітету.
По-перше, щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (№2456). На це вистачило мінімально необхідних – 226 голосів.
Але до цього особисто представляв дуже важливий законопроект щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (№ 3739). Проте в залі, на робочих місцях – було менше половини депутатського корпусу. Це ганьба! Через це лише 129 нардепів “сигнально” проголосували “за”. Щоб не провалити цю важливу законодавчу ініціативу, спікер пообіцяв повернутися до розгляду цього питання. І рішення було прийнято! 236 – “за” основу законопроекту. У першу чергу пропонується зменшити кількість послуг, що підлягають ліцензуванню (з 20 до 4).


Один із пріоритетів для фінансового сектору – розвиток ринку небанківських послуг. Минулого року у Держреєстрі таких фінансових установ налічувалося 2087, а загальний обсяг їх активів склав 9,4% від ВВП України.


Загальними проблемами для цих ринків залишаються проблеми відсутності достатнього пруденційного нагляду, неефективність регулювання та необхідність кардинального посилення системи захисту прав та інтересів споживачів таких послуг. На думку нашого фінансового Комітету, запровадження нових змін сприятиме дерегуляції окремих ринків фінансових послуг, усуненню колізій між нормами законодавства та створить більш прозорі умови надання небанківських фінансових послуг.


Загрузка...