Вбивство Шеремета: ще одна версія

Деканоідзе заявила, що Троян відповість на питання щодо Шеремета після відпустки.

Вдумайтеся.
Президент кричить, що дав доручення.
Прем’єр щодня обіцяє.
Генеральний прокурор ледь не погодинно запевняє.
ФБРівці вже приіхали.
Василя Паскала навіть покликали!
А ключовий свідок у справі Шеремета замглави Нацполіції Троян не може бути допитаний по гарячих слідах злочину, бо – відпустка.
ВІДПУСТКА, бісова ковінька!
***
Йдемо далі. Аваков за кордоном. Теж ВІДПУСТКА.
У фейсбуці такого зазвичай щедрого на тексти міністра з приводу вбивства Шеремета не помітно жодного(!) допису.
З часів трагедії – тільки два оновлення. Одне – за три дні після загибелі Павла, саркастично-гуморовий. Інше, продубльоване на блозі «Української правди» – про сервісні центри МВС. Ну так, сервісні центри, це ж сенсація…
А така безпрецедентна подія, як загибель відомого журналіста залишилася поза увагою міністра-блогера. Приміром, перспективу військового перевороту перед цим він коментував, хоча до нього в контексті збройної боротьби за владу особливо ніхто не апелював.
Трохи дивно.
***
Так от, маємо факт незаконного, за висловом мого однофамільця-прокурора http://www.pravda.com.ua/news/2016/07/23/7115730/, стеження за Шереметом. З подачі Трояна, як натякає Деканоїдзе http://www.pravda.com.ua/news/2016/07/25/7115801/. Троян – близька до Авакова людина, власне, через таких людей на сьогодні Аваков зберігає вплив на Нацполіцію, користуючись тим, що Деканоїдзе погано розуміється на роботі правоохоронних органів і не знає мови документів, котрі підписує.
Ось готова версія: якщо Троян дійсно причетний до незаконного стеження за Шереметом (в мене є певні сумніви на цей рахунок), то тоді це вбивство можна вважати спробою підставити Авакова та його команду в Нацполіції, і таким чином усунути їх від впливу на цей найпотужніший правоохоронний орган.
***
А взагалі, незаконне стеження за Шереметом – це колосальний злочин державного рівня, який мусить викликати обурення суспільства, співставне з обуренням щодо убивства. Бо друге є наслідком першого. Стеження за журналістами і убивства ідуть поруч у всій українській історії.
Мають бути кримінальні вироки, вині мають понести найжорсткішу кару. А перед цим мусять як мінімум статися відставки тих керівників, котрі допустили таке незаконне стеження.
Суспільство має отримати чіткі відповіді на питання:
– хто зі слідчих, за чиєю вказівкою, ініціював стеження за покійним Шереметом?
– хто з керівників Нацполіції підписав відповідне рішення?
– хто з процесуальних керівників дав на це погодження?
– який суддя дав санкцію на стеження?
(Направив відповідне депутатське звернення на Деканоїдзе та Юрія Луценка).
На жаль, у справі про убивство Вербицького та моє викрадення не було покарано тих, хто організував незаконне стеження за мною. На жаль, у моїй справі нема помітного прогресу вже останніх півтора року. Хоча усі фігуранти встановлені, і продовжують працювати правоохоронцями.
Не покаравши винних у незаконному стеженні, ми ризикуємо наступати на одні й ті самі граблі, коли міліція-поліція, а також СБУ використовуються як політична охранка для слідкування за неугодними владі політиками, активістами та журналістами. З подальшим «прибиранням» об’єктів.
P.S. Нагадаю, за тими, кого Аваков миттєво звинуватив в убивстві Бузини, теж було незаконне стеження. Але потім про це чомусь «забули», хоча, по ідеї, якщо за об’єктом стежать і він скоює вбивство – докази мають з’явитися миттєво з матеріалів оперативної-розшукової справи, чи не так?..
PPS І, нагаю, першими на місце вбивства і Бузини, і Шеремета приїхав все той же 17-й канал. Але комусь було вигідно пустити слідство по хибному шляху, звинувативши майданівців-атошників.


Загрузка...