В Україні необхідно створити недержавні пенсійні фонди

В нашій державі зараз ведеться велика дискусія навколо пенсійної реформи, наша фракція Радикальної партії виступає категорично проти того варіанту пенсійної реформи, яку нам пропонує уряд спільно з МВФ.

Сьогодні в нашому фінансовому комітеті ми провели засідання «круглого столу» щодо запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні. Ми порушили важливе питання – створення недержавних пенсійних фондів, яка вже давно ніяк не вирішується. Вважаю, що ми повинні створити можливість для українських громадян забезпечувати собі гідне життя через такі установи після їхнього виходу на пенсію.

Ми з колегами по фінансовому комітету вважаємо, що навколо питання пенсійної реформи і недержавних пенсійних фондів суспільство має об’єднатися і вести конструктивну дискусію. Саме таку дискусію ми й розпочали сьогодні під час «круглого столу».

Це гостре питання потребує невідкладного вирішення. Адже сприятливі умови для введення обов’язкової накопичувальної пенсійної системи були ще понад 10 років. За цей час до такої системи могло вже надійти близько 82,3 мільярдів гривень. Всі почуті пропозиції експертів, представників міністерств і державних установ ми врахуємо в пропозиціях фракції Радикальної партії відносно пенсійної реформи.

Що головне в недержавних пенсійних фондах? Чим краще житимуть наші громадяни, тим більше людей зможуть користуватися цією послугою. А завдання фракції Радикальної партії – це підвищувати рівень життя кожного українця.

Наша фракція Радикальної партії має власне бачення проведення пенсійної реформи. Ми переконані, що необхідно створювати нові робочі місця, продовжувати підвищувати мінімальну зарплату, детінізувати фонд заробітної плати за рахунок зменшення податкового тиску на підприємців та знизити відсоткові ставки по кредитах для бізнесу у комерційних банках. Ці пропозиції наша фракція подала уряду у вигляді законопроектів, тому будемо добиватися їх ухвалення.