В Україні будують малі і великі деревообробні підприємства

Секторальна ‪#‎Перемога‬.

Стрибкоподібне збільшення кількості нових потужностей пішло після ухвалення мораторію на вивіз кругляка, одним із співавторів закону стала група депутатів із нашої фракції. Тверді породи, в першу чергу дуб, уже зараз вивозити не можна. З Нового року піде повна заборона і на сосну.

Кожне виробництво – це від десятків до сотень робочих місць, податки до центрального і місцевих бюджетів. Поспілкувалися із виробничниками, головних проблем дві. Перша – контрабанда деревини. «Свої» структури і надалі вивозять кругляк, створені корупційні ланцюжки лісгосп-перевізник-митниця, значну долю відстьогують наверх. Всі показові шоу із фото вагонів і фур, польотами безпілотників – як завжди, спроби переділу корупційних потоків. Реально задавити контрабанду можна і треба, система обліку деревини жорстка, як проходять потоки без сертифікатів походження – правоохоронці чудово знають. Найлегше ловити на митних постах, проте там як завжди – іде збір урожаю кеша, політичної команди «фас» не поступало. А всі ці контрабандисти зараз позбавляють сировини українського виробника. «Навіщо мені будувати нові цехи, коли деревину з-під носа все одно віддають контрабандистам?» – скаржаться підприємці.
Друга проблема – імпорт обладнання, хоча би вживаного. На жаль, в Україні багато чого не виробляють, і тимчасові пільги на сплату митних зборів стануть стимулом для підприємців відкривати ще більше виробничих ліній. Законопроекти авторства моїх колег Віктор Галасюк, Олег Ляшко та інших – вже рік (!!!) не можуть попасти в прохідну частину порядку денного, вони вже давно готові до другого читання.
Будемо давити, ловити, тиснути – ну, як завжди.


Загрузка...