В парламенті зареєстрований законопроект, який змінює процедуру призначення Генерального прокурора

Сьогодні лідер фракції БПП в парламенті Юрій Луценко заявив, що новим Генеральним прокурором України має стати людина, яка раніше не працювала в цьому відомстві.

Я абсолютно поділяю таку позицію Юрія Віталійовича, але хотів би додати, що на моє тверде переконання, Верховна Рада має змінити порядок призначення Генерального прокурора, а саме: необхідно провести конкурс на посаду генпрокурора на якому обрати дві кандидатури, запропонувати їх Президенту, а той, в свою чергу, має обрати одну з них і внести на розгляд парламенту. Якщо ця кандидатура не пройде, Президент має внести другу кандидатуру обрану на конкурсі.

Конкурсна комісія по обранню Генерального прокурора має формуватись парламентом за пропозиціями представників громадянського суспільства.

Відповідний Законопроект, який змінює процедуру призначення Генерального прокурора, вже зареєстрований в парламенті, за авторством депутатів від Радикальної партії Олега Ляшка та колег з інших фракцій.

Тільки таким чином країна зможе отримати дійсно незалежного від всіх гілок влади, та професійного Генерального прокурора, який не обслуговуватиме правлячий режим, а слугуватиме Закону.

Ігор Мосійчук


Загрузка...