В ПАРЄ вкотре намагаються нав’язати Україні виконання так званих “Мінських угод”

В ПАРЄ вчергове намагаються нав’язати Україні виконання політичних вимог з пакету так званих “мінських угод”.

На цей раз конкретно щодо внесення змін до Конституції в частині децентралізації, що як відомо містять путінську вимогу особливого статусу для Донбасу.

В середу після обіду в ПАРЄ вноситься на голосування проект Резолюції про функціонування демократичних інститутів в Україні. Так от автори – німець від партіі Меркель та проросійський іспанець-ліберал (каталонський сепаратист) у п.4.1 увязують конституційні зміни щодо децентралізації з прогресом у виконанні Україною “мінських угод”.

На жаль, більшість української делегації на чолі з представником БПП Володимиром Арьєвим, як завжди і раніше, намагаються лише пом’якшити формулювання, але погоджуються залишити прив’язку змін у Конституції до “мінських угод”.

Це вже буде далеко не перша Резолюція ПАРЄ, яка легітимізує політичні вимоги мінськоі зради. І зазвичай при майже одностайний підтримці української делегації на чолі з Арьєвим. А потім в Києві розповідатимуть про свої видатні “перемоги” у Страсбурзі з дрібніших питань.

Тож мабуть варто почати звертати увагу на позиції при голосуванні у ПАРЄ представників фракцій, які у Верховній Раді дуже полюбляють заявляти про свою державницьку позицію та патріотизм.

Бажано було б не забувати про свої заяви всередині країни, коли вони стикаються з жорсткою боротьбою на міжнародній арені. Щоб не уподібнюватися дволикому Янусу з різними обличчями всередині і назовні.

Мені як представнику Радикальної партіі Олега Ляшка в цьому плані набагато простіше. Бо ми заявляємо і проводимо однакову політику як перед українськими громадянами, так і перед міжнародними партнерами.