УПЦ МП отримає можливість розбудувати в силових структурах мережу інформаторів і агітаторів

Які цікаві розборки виринають з ради душпастирської опіки при Мінобороні.

Днями Полторак реагував на зашквар з формуванням громадської ради при МО, куди набились фіктивні, бездіяльні й місцями проросійські ГО, на які з бюджету піде 70 млн. гривень.

А зараз тільки демарш митрополита УПЦ КП Іоана, його вихід з Ради душпастирської опіки при МО, розворушив проблему капеланства в ЗСУ.

Виявляється московський патріархат досі має сильні позиції в раді. Це при тому, що вони ніколи системно не організовували направлення своїх капеланів у частини і не підтримували армію, а їх “священники” часто виступали інформаторами для росіян.

Виявляється нещодавно були вибори голови цієї РДО, на якій переміг делегат протестантів, що поставив на посаду секретаря … представника УПЦ МП. При голосуванні утримались лише представники УАПЦ і мусульманської спільноти (!!!).

Точно знаю, що в НГУ (більш ніж переконаний, що і в ЗСУ теж) скоро вводитимуть штатно-облікові посади капеланів за зразком Армії США. Звісно, цей процес координуватиметься Радою душпастирської опіки. І як ви думаєте, які “священники”, якого патріархату і якої орієнтованості потраплять у більшість частин? Очевидно ж. Явно не служителі Київського патріархату, представники яких становили левову частку адекватних і крутих капеланів.

І УПЦ МП отримає класну можливість легально і законно розбудувати в силових структурах власну мережу інформаторів і агітаторів, що будуть потроху розкладати армію. Причому за це вони ще й отримуватимуть гроші з держбюджету. Це просто пі**єц.