Україну чекають нові криваві революції

Коли мені пишуть, що “нам байдуже до тих американських виборів”, і нам треба розбудовувати свою державу, армію, флот і т.д., і самим розбивати ворога – я в душі з цим погоджусь, і, звісно, як кожен громадянин України мрію про перемоги України на всіх фронтах.

Але я не можу не дивитися реалістично на все це. І реалістичний погляд мені підказує, що все не настільки просто. Що швидких змін у нас не буде. Не буде магічної політичної пігулки, яка перетворить пост-совкового монстра УРСР на “нову Україну”.

Нас очікує вгризання у кожну реформу, постійна боротьба, поступ і відкати – і це на роки. Оскільки ми втратили перші 25 років, то весь запланований на цей період шлях нам доведеться проходити зараз.

У першу чергу, виховувати нову еліту, бо нинішні керівники можуть бути більш або менш прогресивними, або особисто чеснішими, але все одно мають викривлену пост-совкову ментальність.

Завтра ніхто не начаклує нам армію на рівні США або Ізраїлю, її треба буде ліпити наново, знову ж таки, зі змінним успіхом. Швидше за все, нас очікує не одна революція. Можливо, досить руйнівні та криваві, бо я не бачу інших шляхів забезпечити оновлення правлячого класу і довести його до сучасних вимог.

Наша проблема в тому, що у нас немає на це все часу. Поки ми його безцільно гаяли, монстр на Сході піднімав голову, і зараз знову затягує нас у свою печеру.

Затягне – це ще відкат на десятиліття назад, десятиліття життя у багні без перспектив, і потім – черговий розпад Імперії і знову життя біля “розбитих ночв”.

Це те, що нас очікує, якщо ми зараз опинимось по один бік залізної завіси з Росією.
Все одно нас очікують зміни та модернізація. Ну немає місяця у світі “неандертальцям”. Проблема лише у часі, у зусиллях та жертвах на цьому шляху.

Росія – це не альтернатива, це просто колосальних масштабів гальмо, яке гальмує себе, і хоче гальмвати оточуючих, та мріє обернути історію у зворотньому напрямку. Звісно, зробити це можна лише на невеликий проміжок часу.

Так от, до чого це я. Звісно, ми самі повинні пройти свій дуже довгий і складний шлях, але будь-яка допомога на цьому шляху – це мінус місяці або роки, мінус певна кільість жертв.

Це – найважливіше.


Загрузка...