Україною керує лише президент, тотально контролюючи ГПУ та СБУ

Коли кличуть на ефіри чи просять про коментарі, я благаю – тільки не про уряд!

Проблема зовсім не у тому, що не хочу обговорювати відповідальність найвищого керівництва держави. Навпаки, це якраз має бути топ-темою. Річ у іншому.

ТЕ, ЩО У НАС НАЗИВАЮТЬ УРЯДОМ, ТАКИМ НЕ Є.

Уряд і виконавча гілка влади – це не одне і те ж, хоча в усіх «нормальних» країнах це тотожні поняття. У нас уряд – лише невеликий департамент виконавчої гілки, вітринна частина, задумана ще Леонідом Кучмою для утримання там цапів-відбувайл.


Насправді ФАКТИЧНИМ головою виконавчої гілки влади є президент. Так було, так і зараз є. Це не прописано прямо у Конституції, але воно там таки прописано. Це не прописано дослівно у рішеннях Конституційного суду, але це там теж є. Врешті, якщо проаналізувати і самі прецеденти, і формальні правила, і фактичний стан речей – президент керує усім. Особливо сильною його підпорою є ГПУ та СБУ, над якими він має тотальний контроль. Зовнішні відносини, оборона – це все теж посада Президента.


Тому, маневр з тим, щоб назвати економічно-господарський департамент виконавчої влади «урядом» і люто обговорювати його відповідальність за усе в країні – це маневр надзвичайно вдалий, який працює уже в нашій країні десятки років.


Загрузка...