Україна має діяти більш професійно при боротьбі з іноземцями, котрі загрожують нацбезпеці

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлен Дезір – француз і член Соцінтерну. Це не робить його класичним москалем, але нехороші передчуття породжує.

Ось так увечері СБУ дає копняка під зад в напрямку державного кордону РФ черговій телепроповідниці руцкава міра, і вже через пару годин Арлен Дезір переживає, що дії України є надмірними, і що їх важко оскаржити.

Це, очевидно, позиція Арлена Дезіра після ретельного вивчення репортажів Курбатової, аналізу тексту рішення української влади та українського законодавства в частині оскарження рішень правоохоронних органів. Та ясно, що нічого подібного.

Але Бог з ним, з Арленом Дезіром. Як у собаки в будці завдання гавкати на кожного, хто проходить поруч, так і у представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ завдання висловлювати стурбованість і занепокоєння, коли щось відбувається з журналістами.

Йому на його посаді глибоко до лампочки уся національна безпека України разом з Україною. Він відпрацьовує номер. Благо, що є кому підносити документи.

А ось нам вже треба навчитися діяти більш професійно. Це стало зрозуміло вже після ситуації з забороною на в”їзд до нашої держави російської учасниці цьогорічного Євробачення.

Великого ума не потрібно, щоб оголосити когось загрозою нацбезпеці. І СБУ вже час зрозуміти, що нацбезпекою України не лише це відомство займається, і складається вона не лише з гидючих російських журналістів в Україні, але і з того, що про нашу державу розповідають за її межами.

Тому і арсенал заходів впливу небхідно розширювати, і готувати свої рішення більш ретельно. Пояснення, що маємо право, а тому діємо в рамках українських законів, далеко незавжди достатні навіть для українців.

В деяких випадках, особливо коли мова йде про іноземних журналістів, треба і громадську думку готувати заздалегідь, і аргументами ділитися, і залучати мінінфополітики та МЗС до прийняття рішення. Гірше точно не буде.


Загрузка...