Ухвалення Дисциплінарного статуту Нацполіції розпочалось із порушення закону

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 6 липня запропонував Верховній Раді ухвалити в першому читанні за основу запропонований Кабміном законопроект «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України».

Він визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції України, повноваження поліцейських та їх керівників із її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження. Адже зараз поліція працює згідно з внутрішніми інструкціями на основі статуту старої міліції.

Взагалі не зрозуміло, чого такий важливий законопроект припадав пилом у шафі двох спікерів парламенту 5 місяців і ніхто ані з Нацполіції, ані з коаліційних фракцій про нього не згадував? А тепер влада намагається нашвидкуруч протягнути його з порушенням закону! Адже в супереч частини 3 статті 93 Регламенту Верховної Ради профільний Комітет запропонував прийняти цей законопроект навіть без вирішення питання про включення його до порядку денного сесії.

У висновку Головного науково-експертного управління наголошується, що проект Закону має бути доопрацьований, адже його норми не узгоджуються з Конституцією!

Мова йде про статті 8 та 20 статуту, за якими керівник поліції надає повноваження на застосування дисциплінарних заохочень та стягнень іншим керівникам поліції. Така норма прямо не узгоджується зі статтею 19 Конституції України за якою посадові особи органів державної влади повинні діяти виключно на підставі Конституції та законів України.

Крім того, було б доцільно визначити межі дисциплінарної влади керівників Нацполіції під час тимчасового виконання ними обов’язків. Також варто було б вказати й на те, що за певних обставин дисциплінарна відповідальність виключається. Такими обставинами можуть бути крайня необхідність, необхідна оборона, виконання законного наказу або розпорядження, виправданий ризик.

Тому необхідність прийняття цього Закону є беззаперечною, але тільки після доопрацювання. І ні в якому разі не можна починати важливу справу з беззаконня!


Загрузка...