У 2008 році Рада не змогла прийняти рішення про засудження війни РФ проти Грузії

Історія, яку дуже хочуть забути брехливі політики, але мають обов’язково пам’ятати українці, щоб знову не наступати на путінські граблі.

Сьогодні це виглядає дико і парадоксально, але у вересні 2008 року український парламент не зміг прийняти жодного рішення про засудження війни Росії проти Грузії. І через те, що ми не доклали зусиль, щоб зупинити Путіна тоді – він пішов далі. На Україну…

Тоді, у 2008, керівник фракції “Наша Україна” В’ячеслав Кириленко наполягав на прийнятті проекту Постанови, яким Росія визнавалася агресором і засуджувався напад на Грузію. Але фракція БЮТ за командою Юлії Тимошенко категорично відмовилася засудити Росію за агресію проти Грузії навіть у м’якій формі, як це зробив Європейський Союз. Тоді БЮТ відмовився голосувати за відповідну Заяву парламенту, а керівник фракції Іван Кириленко навіть публічно заявив, що “агресію почала Грузія”.

Із тодішньої фракції БЮТ за засудження російської агресії (всупереч волі Тимошенко!) проголосувало лише 8 депутатів: я, Віталій Курило, Павло Мовчан, Остап Семерак, Григорій Омельченко, Віктор Таран, Андрій Шкіль.
(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_arh_golos…)

Більше того, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на засіданні РНБО 26 вересня 2008 року відмовилася підтримати ряд рішень про підвищення обороноздатності України, зокрема, і щодо збільшення фінансування армії.

Схожим чином діяв і конкурент Тимошенко за роль головного фаворита Путіна в Україні Віктор Янукович, який на посаді Президента України розвалював армію та спецслужби. В тому числі призначав громадян Росії міністром оборони України та головою СБУ, чим спричинив вкрай руйнівні наслідки для обороноздатності країни, які українцям доводиться відхаркувати з кров’ю сьогодні.

Великий українець Максим Рильський колись геніально зазначив: «Хто не пам’ятає минулого, не заслуговує на майбутнє». То ж пам’ятаймо!!