Треба притягнути Онищенка до кримінальної відповідальності

Звісно, треба негайно голосувати за те, щоб дати можливість правоохоронцям притягнути Онищенка до кримінальної відповідальності.

Але з таким рішенням ВР будуть проблеми. На мій погляд, повної легітимності у суспільстві, у очах світу воно не буде мати, через те, що до сих пір не притягнуті до кримінальної відповідальності ті, хто беззаконно кинув за ґрати народного депутата Мосійчука (навіть якщо ми припустимо, що він вчиняв певні корупційні дії – процедура його арешту була грубим попранням Конституції та законів).

Про те, що арешт Мосійчука був незаконним, є судові рішення. Цей факт є, по суті, звинуваченням Верховної Ради у незаконних діях. До тих пір, поки з цією ситуацією не розібратися відповідно до карно-процесуального кодексу довіра до подібних рішень парламенту навряд чи буде достатньою.

Немало юристів вважають, що у діях посадовців щодо Мосійчука мало місце зловживання службовим становищем, тобто ст.364 КК України. Бо якщо так, це якраз підслідність НАБУ.

Відповідно до ч.5 ст.216 КПК України “Детективи Національного антикорупційного бюро України з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, які віднесені цією статтею до його підслідності, за рішенням Директора Національного антикорупційного бюро України та за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури можуть також розслідувати злочини, які віднесені до підслідності слідчих інших органів”.

Тобто, сам Бог велів Ситнику розібратись з особами, які влаштували незаконне затримання та арешт народного депутата Мосійчука, навести порядок у цій делікатній сфері.


Загрузка...