Треба навести порядок на ринку реклами в метро

У київському метро продають по два жетони в одні руки.

Ясно, будуть підвищувати вартість жетона до 6 гривень. Влада скаже, що альтернативи – немає, покаже цифри, розведе руками. Насправді – альтернатива є завжди. До прикладу, навести порядок на ринку реклами в метро. Всі площі здані в довготривалу оренду фірмам-посередникам, в результаті фірми заробляють сотні мільйонів гривень, а метрополітен – до 15% від реальної ціни.

Всі знають і головну схему – додаткові жетончики. Офіційно метро перевозить 1,6-1,8 мільйона пасажирів щодня, і ще кількасот тисяч – поза касою, через додатковий обіг жетонів. Перейти від жетонів, які неможливо облікувати до електронних карт і проїзних – питання пари місяців. Але одночасно це питання кількох сотень мільйонів гривень у конкретні кишені. Тому відміна жетончиків знову відкладається!

На фоні мегасхем, відкати по закупці вентиляторів чи переплати по лізингу вагонів – це так, подарунки до свят потрібним людям.

Так що альтернатива є, і вартість проїзду можна зберегти, і метрополітен буде прибутковим комунальним підприємством.

Тож якщо в черговий раз керівництво оголошує, що альтернативи підвищенню тарифів немає, альтернативи мінським домовленостям не існує – плюньте в телевізор.

«Нав’язати безальтернативність вибору» – це примітивний піар-прийом, який вивчають на першому етапі тренінгів для юних технологів.


Загрузка...