Сувеніри з зони АТО стають небезпечними подарунками

Про “сувеніри” з зони АТО.

Кожен день при перевірці автомобілів на блок-постах ми вилучаємо велику кількість зброї, боєприпасів, вибухових речовин. Всі ці небезпечні речі спрямовуються до мирних регіонів. Одні везуть їх як “сувеніри”, інші – із злим умислом задля скоєння злочинів. Люди чомусь не розуміють, що зброя – це не “подарунки на згадку про АТО”.

Декілька випадків за останні дні. Автодорога “Лисичанськ-Бахмут”. Автомобіль ВАЗ, за кермом мешканець Луганщини. У пасажира-військовослужбовця прикордонної служби, який перебуває у відпустці, при огляді виявлено та вилучено 750 грам тротилу, набої, запали до гранат. За його словами, “віз додому на Західну Україну для особистих потреб”.

Той же Бахмут. Вже інший автомобіль “ВАЗ”. Водій в стані алкогольного сп’яніння перевозить пістолет, гранату РГД-5. За передньою інформацією, водій – військовослужбовець. Проводиться перевірка.

Слов`янськ. При перевірці автомобіля “Рено” у волонтера, жителя Харкова, вилучені набої та граната до подствольного гранатомету. Звійсно, “не його, попросили довести до Харкова”.

Знову Слов`янськ. Автомобіль “Івеко”. Водій, за словами – волонтер з Києва. Вилучили набої.

Вчора у мешканця Артемовського району вилучили гранату РГД-5. У мешканця з Лиману вилучили гранату Ф-1.

Ще раз Слов`янськ. Перевірка автомобіля “Мітцубісі”. Водій, за словами волонтер з мирної Рівненщини, віз набої різного калібру. Мета – “придбав для особистої безпеки”.

Це тільки частина того, що було вилучено співробітниками поліції спільно з представниками інших правоохоронних та військових відомств. Практично всі особи, у яких з незаконного обігу вилучається зброя, “погрожують” нам “телефонними дзвінками”, надають викривлену інформацію в ЗМІ за принципом “кращий захист – це напад”. Інколи це переростає у відкриті конфлікті на місці.

Для мене всі рівні. І волонтери, і військовослужбовці, і мирні жителі. Знаю, що кожні вилучені зброя, вибухівка та боєприпас – це врятоване життя, це безпечне дитинство для наших дітей. Це збереження спокою в мирних регіонах.

Вячеслав Аброськин


Загрузка...