Суть пенсійної реформи не повинна зводитися до банального скорочення видатків

Майже півроку тягнеться ганебна ситуація із невключенням недержавних пенсійних фондів до реєстру неприбуткових організацій.

Це питання обговорювали на засіданні нашого фінансового комітету. Концепція пенсійної реформи в Україні та Закон про недержавний пенсійний фонд чітко визначають статус недержавних пенсійних фондів як неприбуткової організації.

Всі доходи розподіляються тільки між учасниками недержавних пенсійних фондів, які є власниками своїх додаткових пенсійних накопичень та отримують додаткові пенсійні виплати після настання пенсійного віку. Точно такий самий підхід до недержавних пенсійних фондів існує скрізь у світі.

Суть пенсійної реформи не повинна зводитись до банального скорочення видатків на пенсіонерів. Неважливо як це робиться – чи подовженням пенсійного віку, чи збільшенням необхідного стажу.

Справжня пенсійна реформа має полягати у створенні надійної системи щоб людина заробила на забезпечену старість. І тут недержавні пенсійні фонди мають бути важливою частиною цієї системи.

Одним з головних завдань держави має бути забезпечення розвитку недержавних пенсійних фондів та залізної гарантії збереження коштів людей. Наприклад, у найбільш розвинених країнах світу пенсійні фонди є одним із ключових інститутів акумуляції коштів населення та постачальником довгих інвестиційних грошей.

В разі невключення до Реєстру недержавних пенсійних фондів до 1 липня цього року всі недержавні пенсійні фонди втратять статус неприбуткових організацій та, в результаті, можуть бути ліквідовані.

Кризова ситуація полягає в тому, що невключення недержавних пенсійних фондів до нового Реєстру призведе до повної руйнації третього рівня пенсійної системи та неспроможності впровадження її другого рівня – накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування.

Це повністю паралізує подальше проведення пенсійної реформи. Учасники недержавних пенсійних фондів можуть втратити свої пенсійні накопичення, сформовані протягом 10 років. Це буде черговим руйнівним ударом по довірі до фінансової системи, що є неприпустимим.

Ми з колегами по комітету звернулися до Міністерства фінансів з вимогою вирішити цю проблему якнайшвидше.

Наша Фракція Радикальної партія Олега Ляшка має власне бачення проведення пенсійної реформи і запропонувала системний Антикризовий план розвитку економіки, який передбачає набір законодавчих актів та урядових рішень, що дозволить підвищити добробут і пенсіонерів і працюючих українців.


Загрузка...