Суддя у справі бізнесу Порошенка заявила про самовідвід

Сьогодні в Вищому адміністративному суді України відбулось засідання за моїм позовом до Президента Петра Порошенка щодо приховування ним інформації про арештовані активи його бізнесу на території Російської Федерації, про те як він веде свій бізнес, які суми там прокручуються від здійснених оборудок і скільки він заробляє на крові наших громадян.

У зазначений час судового засідання я прибув зі своїм помічником-консультантом, де також була присутня представниця Адміністрації Президента. Справу почала розглядати колегія із п’яти суддів на чолі з Ларисою Мороз. Проте, на жаль, розгляд справи було перенесено в зв’язку з тим, що головуюча суддя подала самовідвід.

Лариса Мороз повідомила всім учасникам засідання, що ще в 2014 році я в якості радника Міністра екології та природних ресурсів України звертався до Вищої ради юстиції (ВРЮ) з метою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності за порушення нею Закону «Про судоустрій і статус суддів». Тому справді, коли існує конфлікт інтересів, суддя має право заявити про самовідвід. У найближчі дні для розгляду цієї справи за допомогою автоматичної системи розподілу в колегію буде обрано іншого суддю та визначиться інший головуючий.

До речі, тільки нещодавно ця моя скарга розглядалася на черговому засіданні ВРЮ. Та мене на її розгляд так запрошено й не було. Все було зроблено для того, щоб вищезгадана суддя уникла відповідальності за порушення присяги.

Я обов’язково повідомлю громадськість про дату призначення наступного судового засідання, щоб кожен міг відслідковувати суд над Президентом!


Загрузка...