Стас Краснов не міг бути терористом

По Стасу Краснову. “Агенту-терористу”.

Перебуваючи у розшуку мусорами Януковича за буцім-то напад зі сніжками на депутатів від Партії регіонів, я в 2013-му поїхав у Крим. На той період часу нас уже забивали кастетами по під’їздах нелюстровані і по цей день співробітники кримінальної розвідки УБОПа та 7-го відділу(ДОС) МВС. Нещодавно мене навіть не забув згадати в інтерв’ю з Росії міністр МВС Януковича Вєталєй Захарченко. Словом, увага тоді до мене була достатньо вагома і за мою бандерівську бошку мусора чи росіяни могли дати нагороду. Але в Криму я бачився зі Стасом Красновим в Сімферополі, але мене він мусорам не здав. Якщо Стас був агентом Росії, то навряд завербували його після Революції. Швидше би ще в Криму, коли він був під боком і під контролем. Тоді, в 2013-му він міг мене здати і легко лишитися поза підозрою. Більше того за пару днів я був у Севастополі, а там мусорські облави на націоналістів були масштабні. В Севастополі в бухті “Омега” була спровокована бійка з націоналістом-графітчиком “Міксом”(зараз воює в “Азові”) і його затримали.

Знаю Стаса давно. Не близько, але відомо про Краснова дуже багато. В тому числі спілкувався з людьми, які знали його близько і по хороших і в поганих історіях. Зокрема і з причини того, що я теж намагався страхуватися раптом ця людина працює на спецслужби чи т.п. Тому збирав інформацію. Тому я не буду прикрашати нічого. Пишу що думаю. Стас не був простою людиною, приймав участь в мутних авантюрах. Але одна справа – авантюри і зовсім інша пряма робота на ворога України. Це дуже серйозне обвинувачення. І я викладу що думаю з цього приводу.

Херових справ у Стаса багато було по сфері авантюризму чи заробітку грошей.

Хороших – по величезному вкладі в перемогу Майдану. Стас був і поранений, і контужений на Майдані. Неодноразово.

1. Співпраця з ФСБ?

СБУ ще в 2014-му розтрубило що Краснов і Костенко 100% агенти Кремля, які були завербовані і так далі. Слідчий з мутними очима пояснював мені, що це ж зрадники Майдану, вони ж розікрали під час Революції з якогось офісу компи. Шкода я не бачив на якій машині він приїхав. І чи міг він заробити на нею своєю зарплатою перш ніж пафосно розповідати про “Зрадників Майдану” які нарубили купу беркутів, але можливо щось стирили. Порівняно з політиками Майдану, які крали людські гроші сотнями тисяч, то отжаті бойовиками якісь компи просто смішно звучали.

Ще тоді у Краснова і Костенка знайшли травмати і два автомати Калашникова. За травмати – то з них по мусорах стріляли на Майдані. Це плюс, а не мінус. Автомати – після Майдану всі бігали зі зброєю. Нічого дивного немає. Тим більше, що вже тоді була у всіх паніка про російський наступ і люди готувалися партизанити. Зброя – справа кримінальна, але явно не свідчила нічого про “руку Москви”.

Тим не менше – Костенка і Краснова тоді в розпал війни випустили. Краснов воював в ОУН. Костенко і Краснов невдало намагалися сформувати батальйон “Крим”. Пізніше Костенко поїхав провідати батька в Крим і був захоплений ФСБ, попав під суд. На всю Росію його показували як “ката беркуту з Майдану”. Костенка осудили. І, агент ФСБ, на хвилиночку!… зараз сидить ледве не в арктичних умовах. В тюрмі на крайньому півночі Росії. І його обличчя показали всі мислимі-немислимі телеканали і сайти.

З чого я сильно підозрюю, що Костенко не був агентом ФСБ.

І тепер, коли чую як Краснов який щомісяця усім жалівся, що СБУ йому хоче щось впаяти, виявляється… “агент ФСБ, готував теракт”, то я не вірю СБУ.

Більше того буквально на днях “Альфа” з прокурорами заїхала на базу батальйону МВС “Золоті Ворота” в секторі “А”. Забрали купу зброї зі складу в Северодонецьку і розтрубили, що “зброя мала їхати взривати Київ”.

По-перше, бляха, Северодонецьк це як Краматорськ. Там до лінії фронту рукою подати. І те що на базі батальйону у прифронтовій смузі у солдатів запаси зброї навряд-чи “жахіття”.

По-друге “на Київ мала їхати зброя” це тому що комусь захотілося отримати погони? Це така мода зараз, що хочеш стати полковником – кожну гільзу рапортуй “готувалася на виїзд у Київ”, а кожного затриманого вписуй в “агенти ГРУ ГШ РФ”?

2. Зброя.

Зброї зараз на руках повно. У Яценюка, Авакова та інших чинуш у всіх нагородні автомати та пістолети. Решта публіки тягне все з фронту. Якщо ми говоримо про зброю, то маємо усвідомлювати, що в тітушних групах наближених до БПП та МВС з СБУ – найбільш повні арсенали. І вони в Києві, Львові, Черкасах. У них на руках повно зброї на яку спецслужби закривають очі, бо це ж “рішали” і “кулаки” влади. Тому пафос про “громадську безпеку” – брехня. Це те ж саме, що й іноземні добровольці, поранені та героїчні – які не можуть два роки отримати український паспорт. Тоді як сепари і агентура – купують наші папірці за лічені дні.

Тому якщо в Стаса і були якісь гранати – теоретично це можливо – це зовсім не свідчить що він агент ФСБ.

З фактів – опубліковане СБУ відео з авторегістратора, де голос схожий на Стаса говорить щось про рюкзаки, які забрали. Судячи з розмови особи в автомобілі самі не дуже в курсі, що там в тих торбах. Підозрюють що зброя, але що напевне не знають.

Як мені підказали досвідчені у цій сфері товариші – це класика КГБ 70-х. Про підставну посилку. Хтось попросив Стаса забрати можливо нелегальний вантаж під якимось важливим приводом. Стас поїхав і тут опа… Маскі-шоу і “це агент ФСБ з Білорусі, що хотів лопатою перерити нам зв’язок з Кримом. І взагалі з усією очевидністю позашлюбний син Стрєлкова. Давайте нам медаль і нове звання!”.

3. СБУ.

Щоб менше долбоєбізму з пришитими бомжам лейбами “агент ФСБ” треба було набрати на роботу людей з Майдану. Натомість СБУ два роки муштрує своїх співробітників проти добровольців і націоналістів. Тому зараз справжня агентура гуляє, а агентами оголошують кого-попало суттєво підриваючи довіру до спецслужби. Довіра падає цілком обгрунтовано, оскільки я теж не довіряю СБУ, де досі перебувають на службі люди, які публічно не бояться висловлювати свої проросійські погляди.

В історії з Красновим підозрюю сильно в темі та сама група офіцерів і слідчих, що саджали Стаса в 2014-му. Очевидно, що зараз їм захотілося стати “викривачами ФСБ”, бажання похвальне, але натягувати під нові погони справу Краснова лише тому, що у них на нього зуб – це не дуже розумно. Бо зараз ця історія обурила громадськість та розпалила чергову кризу.

Євген Карась


Загрузка...