Влада вирішила в черговий раз попрати власну брудну білизну

Поки люди відпочивають у літніх відпустках, влада вирішила в черговий раз попрати власну брудну білизну.

Цього разу – на очах наших європейських партнерів. Невдалий запуск системи електронного декларування доходів чиновників обернувся гучним політичним скандалом, який вже прокоментували офіційні представники ЄС.

На мою думку, маємо дві причини та один сумний наслідок зазначеної події. Перша причина – небажання переважної більшості вітчизняних чиновників жити чесно та прозоро декларувати власні доходи. Бути позбавленим ситого та безбідного життя є страшним кошмаром для наших доморощених корупціонерів. І поки відбувається метушня навколо надання системі технічного сертифікату, у них є можливість подати будь-яку декларацію без жодної відповідальності за її правдивість. Звісно, така можливість з’явилася не просто так…

Друга причина – посилення протистояння між Президентом та Прем’єром. Гарант пообіцяв, що 15-го серпня система буде працювати на повну потужність. Прем’єр доклав певних зусиль і систему було підготовлено до запуску. Залишився один крок, – отримати сертифікат Держспецзв’язку, який контролюється з АПУ, але відомство його не видало. Наразі публічно картина виглядає, як невдача прем’єра, проте відомо, хто поставив йому підніжку на фінішній прямій.

На жаль, ці політичні ігри відбуваються навколо питання надання Україні безвізового режиму з ЄС, якого чекають мільйони українців. Або для влади це взагалі неважливо, або вона сама вже не вірить в безвіз.

В підсумку маємо чергове погіршення міжнародного іміджу України руками тих, кому народ довірив країну. Ми пообіцяли і знову не виконали. Євросоюз вкотре переконався, що з корупцією в нашій країні влада боротися не хоче і не може, тому що боротися проти себе дуже важко.

І все ж таки, скандал навколо електронного декларування доходів чиновників несе певний позитивний сигнал. ВОНИ почали панікувати, тому що зрозуміли: євроінтеграція, це не легка прогулянка, а жорсткі лещата прозорості та закону, який повільно, але невпинно стискається навколо наших корупціонерів від бюджетної годівниці.

Джерело


Загрузка...