Серед головних урядових законопроектів осені немає жодного промислового

Серед головних урядових законопроектів осені немає жодного промислового, і це не кажучи про втілення тих Законів, які вже були прийняті парламентом для розвитку галузі.

Уряд оголосив головні законопроекти осені. Я прикро здивований, що про промисловість вчергове забули. Недогледіли чи свідома стратегічна помилка?

В урядовій презентації немає жодного промислового законопроекту! Хоча низка системних ініціатив, у тому числі з промпакету реформ та антикризового плану РПЛ, вже в Раді і готові до розгляду:

– Нова прозора та справедлива модель безкоштовного приєднання до інженерних мереж (№6671) для промисловців, аграріїв, будівельників, підприємців;

– Податкові стимули для нових виробництв через індустріальні парки (№2554а-д, 2555а-д) для масштабного залучення інвестицій та створення робочих місць;

– Зняття поборів з промислових інвестицій: 3-річна розстрочка імпортного ПДВ (№6514) та зняття ввізних мит (№5276) з усього виробничого обладнання;

– Підтримка села та відродження тваринництва – дотації українським фермерам та малим господарствам на утримання худоби за рахунок встановлення аграрно-сировинного збору (№5300, 5301);

– Зміни до ст.99 Конституції, щоб НБУ дбав не тільки про фінансову стабільність, а й про доступність кредитів, сприяння економічному зростання та подолання безробіття (№ 5303).

Я вже не кажу про втілення тих Законів, які були прийняті парламентом для розвитку промисловості. Наприклад, про створення експортно-кредитного агентства (ЕКА) для здешевлення кредитів для українських виробників-експортерів. Українське ЕКА чомусь досі не створено.

Будувати економічний успіх країни треба з фундаменту – з промисловості. Інакше вийде як завжди – замок на піску.

Сподіваюсь, Прем’єр-Міністр Володимир Гройсман особисто зверне увагу на це питання і внесе необхідні корективи в законодавчі плани уряду.

Загрузка...