Розрив дипломатичних стосунків повинна була ініціювати Україна

Розрив дипломатичних відносин між Україною та Росією не просто назрів, а вже більше двох років (з моменту надання в березні 2014 року російським парламентом дозволу на використання збройних сил РФ на території України) – є кричущою необхідністю.

Звичайно, це рішення, у відповідь на збройну агресію РФ мала прийняти саме Україна.

Хоча сьогодні подібні “загрози” з боку РФ, швидше за все, є частиною інформаційної кампанії, метою якої є створити негативний образ України та відвернути увагу російської та світової громадськості від того факту, що Росія є країною-агресором та країною-окупантом, в разі, якщо це рішення таки буде прийняте в РФ, швидше за все, суттєво не вплине на існуючий стан речей. А для української влади це стане майстер-класом, як правильно діяти.

По суті розрив дипломатичних відносин ускладнює лише прямі політичні контакти на найвищому та високому (політичному) рівнях. Їх Україна з Росією і так фактично не має. Ті контакти, що здійснюють невидимі громадськості маловідомі “човники”, залишаться і навіть посиляться.

За розривом дипломатичних відносин може також послідувати (може, але не обов”язково) розрив економічних, торговельних та інших відносин, а також введення обмежень на перетин кордону. На сьогодні торговельно-економічні відносини України з РФ перебувають у достатньо низкій точці та постійно погіршуються (через цілеспрямовану політику РФ).

Тому негативні наслідки від подібного можливого кроку з боку РФ можуть мати обмежені негативні наслідки впродовж достатньо короткого проміжку часу, а вже в середньостроковій перспективі лише сприятимуть досягненню Україною повної економічної незалежності від РФ (зменшення кількості та важливості важелів впливу на прийняття в Україні політичних та інших рішень).

Розрив поставок газу є ще менш ймовірним, оскільки в цьому разі РФ серйозно ускладнить і без того складні відносини з ЄС, а також сприятиме продовженню економічних санкцій проти себе.

Заборони на поїздки громадян, в разі їх запровадження, загалом потрібно сприймати як позитивний сценарій для забезпечення безпеки України (хоча незручності будуть, але, вибачайте, – у нас війна).

Джерело


Загрузка...