Росія використовує технологію “поглиблення” не тільки територій, а й людей

Ще до анексії у Криму діяло російське консульство, яке буквально роздавало російські паспорти громадянам України.

І виникла така ситуація: у багатьох кримчан були як російські, так і українські паспорти. Це відома технологія, яка використовується саме для поглиблення територій, які наближені до кордону.

Так само і у Придністров’ї. Там теж почали видавати російські паспорти за спрощеною процедурою. Йдеться про те, що таким шляхом збільшити лояльну частину населення до Росії.

Якщо будуть більш активні військові чи політичні події, то Москва зможе знати, на кого може розраховувати та у будь-який момент сказати, що вона захищає інтереси своїх громадян.

Це технологія поглиблення навіть не територій, а саме людей. Коли йдеться про захоплення території, головне – це люди. Якщо у тебе є люди – територія твоя автоматично. Москва це чудово розуміє і тому намагається збільшити частину лояльного населення.

На жаль, це матиме ваговий вплив на прикордонні регіони – скажімо, Сумська, Чернігівська, Харківська області, які наближені до Росії географічно. Там значна частина населення працює у Росії або якось інакше пов’язана з цією країною.

Тут треба Україні, в свою чергу, посилювати відповідальність за подвійне громадянство. Бо багато хто намагатиметься скористатися цією можливістю, навіть суто з економічних міркувань – пенсії, пільги і таке інше.

На жаль, деякі люди виходять саме з таких міркувань, не замислюючись над тим, які наслідки це може мати для України.

Загрузка...