Реформа Міністерства юстиції у сфері державної реєстрації прав власності призвела до хаосу

Я вже не перший раз впродовж декількох місяців чую, що непродумана реформа Міністерства юстиції у сфері державної реєстрації прав власності призвела до хаосу і численним рейдерським схемам.

Відмова від обов’язкового паперового документа з відповідним рівнем захисту, який підтверджує право власності, значно спростило шлях шахраям до незаконного збагачення за рахунок власників нерухомості і корпоративних прав.

Один із приватних нотаріусів розповів мені, що електронна система держреєстрації наразі настільки незахищена, що хакери можуть зламати її і впродовж лічених хвилин змінити власників в десятках підприємств. Один із таких випадків розслідується зараз правоохоронцями, але без обнадійливого прогресу.

Юрист Артем Афян абсолютно правий в своїй оцінці ситуації і його рекомендації, які викладені в статті “Украину накрыло цунами рейдерства” мають стати корисними власникам компаній і майна. Проте мені б дуже хотілось, щоб свою позицію з цієї проблеми виказав Міністр юстиції Павло Петренко. Хіба для такої “реформи” він їздив до Грузії ще 2 роки тому щоб перейняти сучасний досвід у сфері держреєстрації майнових і корпоративних прав?


Загрузка...