Продовжувачі справи Нємцова допоможуть українцям повернути Крим

Марш пам’яті Бориса Нємцова.

25 тисяч людей вийшло на вулиці Москви в річницю його вбивства.

Дивлюся на фото – так багато вільних, сильних людей, які не бояться і вірять. Гасла, якщо перекласти, всі наші. Але не одразу впізнати. Бо ці рідні словосполучення як коди, мозок відмовляється їх перкладати. І герої не вмирають теж… І окрема колона на підтримку Наді Савченко…

Янукович боявся людей. Готувався до знищення протестів. Але все одно мав план Б – втеча до Росії. Путіну нема куди тікати, тому його терор не допускає альтернативних сценаріїв. Ті, хто виходять сьогодні на вулиці Росії, теж знають про це.

Ми повернемо Крим. Ми вступимо в НАТО. Ми повернемо Донбас. Але лише коли зміниться режим в Кремлі. На це працює наша армія, європейські санкції, ціни на нафту. Але без самих росіян, тієї меншості, яку соціологія сьогодні зводить в однозначні цифри, цього не відбудеться.

Я зовсім мало, але знала Бориса. Він боровся за Росію вільну від Путіна. Він також боровся за Україну вільну від Януковича. Він чи не єдиний політик в Росії, який публічно вимагав повернути Крим Україні. Якби була в Москві, приєдналася б до маршу. Герої таки не вмирають. І геройстрву не треба перекладачів, навіть і особливо якщо на російську.

Svitlana Zalishchuk


Загрузка...