Президент та РНБО мають спільно з депутатами розробити стратегію врегулювання конфлікту на Донбасі

Боже, дай нам розуму і збережи Україну!

У чварах і взаємопоборюванні ми наступаємо на історичні граблі 1917-21 років, коли боротьба за владу і політичний капітал була вище збереження державності.

Конфлікти українців між собою закінчились хаосом, більшовицькою окупацією, Голодоморами і репресіями.

Ми за півкроку від того, щоб повторити помилки тієї доби.

І сьогодні ситуація лише загострилась, з одного боку – всупереч Регламенту в сесійну залу Верховної Ради заводить бійців Нацгвардії (при всій повазі до них), нівелюючи парламент. З іншого – віце-спікер Оксана Сироїд самовільну закриває пленарне засідання замість того, щоб оголосити перерву і зібрати керівників фракцій на нараду. Це абсолютний бардак.

В цей драматичний час навпаки парламент має бути місцем для дискусії і пошуку рішень, центром прийняття цих рішень і опорою державності.

Будь-які силові акції проти блокадників ми засуджуємо, оскільки це збурює суспільство і провокує вулицю. Діалогом, а не силою, можна знайти порозуміння в країні.

Відтак ми вимагаємо:

1. Від спікера Парубія – провести закрите засідання парламенту за участю Президента України, уряду і силовиків. Де обговорити ситуацію, загрози і виклики, що стоять перед країною. Знайти шлях розв’язання напруженої ситуації в суспільстві. На засіданні обов’язково мають бути присутні обидві сторони конфлікту.

2. Від Президента Порошенка – негайно скликати засідання РНБО за участю лідерів парламентських фракції і спільними зусиллями врегулювати ситуацію.

В країні має бути порядок, а не бардак. Здоровий глузд має перемогти емоції і політичну лозунговщину.