Повна ліквідація Державної пенітенціарної служби є недоречною

На сьогоднішньому засіданні комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ми з колегами заслухали Міністра юстиції України Павла Петренка та його першого заступника Наталію Севастьянову.

Вони представили нам свою програму реформування реформування Державної пенітенціарної служби України.

Я підтримую більшість викладених ними засад, але вважаю, що повна ліквідація ДПтСУ є недоречною. Натомість пильної уваги і дієвих заходів потребуть два моменти:
– перевірка відповідності займаних посад осіб з числа керівного складу ДПтСУ, так як ж дані, що близько 40 з них підпадають під люстрацію;
– з’ясування ситуацї у двох СІЗО: в Маріуполі і Старобєльську, де разом із сепаратистами утримуються бійці АТО, і відомі випадки потурання антиукраїнським настроям, коли в деяких камерах замість ганчірки для підлоги використовують прапор України.

За моєю пропозицією комітет прийняв рішення утворити робочу групу для вивчення зпропонованої Міністерством юстиції програми реформування ДПтСУ та розробки супровідної Законодавчої бази. Також члени комітету вирішили призначити мене головою цієї групи. Попереду у нас багато роботи, але я вірю, що нам стане сил перетворити ДПтСУ зі сталінської м’ясорубки на цивілізовану структуру, чия робота буде грунтуватись на принципах гуманності і справедливості.

Ігор Мосійчук


Загрузка...