Потрібно позбутися ілюзій, що хтось із влади Польщі займатиме проукраїнську позицію

Подолати суттєві розбіжності між Україною і Польщею після однієї зустрічі президентів дуже складно. Тим більше, що обидві країни є парламентсько-президентськими республіками. І кожен із парламентів має свою позицію.

Але сам факт зустрічі глав держав – позитивний. Завжди краще вести переговори і дискусії, ніж обмінюватися інформаційними випадами й ударами. Думаю, Україні потрібно позбутися ілюзій, що хтось із влади Польщі буде займати проукраїнську позицію. Керівництво країни матиме пропольську позицію. І в них можна повчитися відстоювати свої національні інтереси.

У наших реаліях відстоювання інтересів не пов’язане із заглибленням у дискусію навколо політики історичної пам’яті. Нам необхідно порушувати конкретні теми. Наприклад, співробітництво в енергетичній сфері, захист українських трудових мігрантів у Польщі тощо. Також важливим є питання загальноєвропейської безпеки.

Якщо Польща хоче відігравати вагому роль у європейській політиці, їй потрібно враховувати, що саме Україна стримує російську агресію, тому зацікавлена в підтримці. У нас занадто багато уваги приділяють чорним спискам: мовляв, якихось людей не пустять до Польщі.

І це перетворюється на трагедію національного масштабу. Так бути не має. До того ж українські чорні списки значно більші, ніж польські


Загрузка...