Пора заставити НАЗК створити систему автоматичної перевірки декларацій

Сьогодні пройшли слухання в антикорупційному комітеті.

Привід – Ініціатива військової прокуратури закривати дані електронних майнових декларацій по військових прокурорах, які проводять діяльність у зоні АТО. Якщо памятаєте, А.Матіос своєю постановою уже закрив дані по 200 прокурорах, що викликало бурхливі протести. Суспільство прокурорам не довіряє апріорі і тому будь-які спроби скрити їх статки викликають одразу емоційну реакцію. Мабуть саме через цю причину ніхто не бере на себе відповідальність, хто ж розробив пропозиції щодо змін до закону – НАЗК киває на військову прокуратуру, а прокуратура на НАЗК.

19224936_1539084762802534_2844832477757942905_n

Також врахуйте, що якщо тільки внести якийсь закон про зміни в переліку декларантів, то з голосу в нього внесуть будь-які правки, від декларування майна домашніх улюбленців борців з корупцією до звільнення від декларування всіх членів партії БПП.

Коротше, через комітет закриття даних декларацій не пройде. Будуть вносити через своїх депутатів, розпишуть на комітет з питань культури або з питань інвалідів, і протягуватимуть по скороченій процедурі.

Хоча насправді, потрібна фахова дискусія, і питання балансу між секретністю і нацбезпекою, з одного боку, і прозорістю життя посадовців, з іншого – потрібно обговорювати і при потребі корегувати.

І нарешті пора заставити НАЗК створити систему автоматичної перевірки декларацій, бо поки що юридичних наслідків усе це декларування не має.