Поляки знайшли можливість перестати торгувати з Росією без втрати для бізнесу

Ніколи не слухав польське радіо, а сьогодні не перемкнув цю фм (до речі! У громадського фм нема) радіо в Києві.
Мав ще тому, що мав удень зустріч з поляком з варшавського державного аналітичного центру, який мене вразив. Там зараз 600-700 тис українців, з яких 100 тис платять податки. Але Польща обдумує запросити до 5 млн (думаю це перебільшення) українців через старіння та небажання давати вхід вєтнамцям та мусульманам…
І тут по радіо я чую, що економіка мала зріст 3.6%. Експорт в росію впав на третину, але поляки знайшли інші ринки та експорт зріс значно перевершивши найоптимістичніші прогнози. Що будуватимуть газопровід з Данії, щоб назавжди розпрощатися з рос залежністю. Що польських споживачів в інтернеті не будуть оподатковувати, бо їхній дфс вирішив, що це складно і не варто робити. А взагалі, що лише гральний бізнес в віртуалі поляків це Увага 1 млрд євро!
Наприкінці, виступив поляк, який довго служив добровольцем в Азові і розповідав про цінності і спільну боротьбу за права, мир…

Я припаркувався і ще 2 хвилини сидів і слухав. Боже, вони живуть через ліс. Але це новини про зростання, лідерство і процвітання. Я забув вже, що це таке. Що держава може бути не лузером, а люди – жити з вірою і цікавими мирними буднями.

Якщо запросять українців, думаю, до цих 600-700 тис приєднаються мільйони. Можливо це шлях економічного виходу в Європу. На Схід у нас паркан і рви на завжди.

Слухайте польське радіо, панове

Артем Миргородський


Загрузка...