Олігарх Фельдман видає китайські підробки за колекцію історичної зброї

Харківський мільйонер-регіонал Фельдман експонує частину своєї колекції історичної зброї. Ми бачимо кілька цікавих балканських та близькосхідних шабель, а також доволі якісні китайські підробки японської зброї, які він, у щасливому невігластві, видає за справжні.

Повідомляє наш Чернігівський кореспондент:

Напутнє слово п. Фельдману

Відвідав виставку катани та шаблі вдруге – в мальовничому Чернігові. Експортувати культуру до провінції – справа шляхетна та викликає щиру повагу до експортера. Безстосовно до того, що саме той експортує.

Проте, коли б п. Фельдману було цікаво показати свої скарби фахівцям та поціновуваачам, він мав би везти експозицію до Китаю. Всі оці японські мечі роботи кращих китайських майстрів 1990 рр. вже стали там класикою. Спробуйте таке зараз в Китаї купити! Разом з тим ця тема – японські мечі китайської роботи, найменш досліджена. Я знаю лише одного експерта, який в стані сяк-так відрізнити південний Китай від північного.

В Китаї виставку п. Фельдмана чекає бомбастичний успіх. Коли пощастить, він зможе там навіть продати частину того, що встиг поназбирати. Більш ніде в Світі таке вже не куплять. В подальшому, експонувати та досліджувати все це слід як витвори китайського мистецтва 1990 рр. В цій царині зібрання п. Фельдмана є в Україні по-за конкуренцією, другий колекціонер купував таке значно дешевше – з перших рук.

Майбутнім відвідувачам виставки – коли тим кортітиме побачити щось не китайське, а японське – пораджу обмежитися двома нагінатами. От вони – з Японії.

За експозицію шабель ми поговоримо окремо.

Дмитро Корчинський


Загрузка...