Нова програма роботи уряду – це калька проекту 2014-го року

Програма нового складу Уряду, яку сьогодні роздали депутатам, і за яку таки назбирали голоси після кількох невдалих спроб та перерви, на жаль, є вкрай слабкою.

У першу чергу я кажу про розділ щодо розвитку фінансового сектору.
Новий прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що усі дії Уряду будуть спрямовані на реалізацію коаліційної угоди. І дійсно, якщо дивитися на «фінансовий» розділ урядової програми, стає зрозуміло, що було стисло переписано основні тези із чинного варіанту коаліційної угоди, який готувався наприкінці 2014 року. Але і тоді, і зараз ці короткі пункти абсолютно не достатні, та не відповідають вимогам часу. Із більшістю із них ми погоджуємося. Але для фахівців зрозуміло, що немає системного підходу, а цих уривків окремих кроків абсолютно недостатньо.
У першу чергу потрібне правильне визначення стратегічних цілей. Не може фінансовий сектор існувати окремо від економіки. Його головною метою має бути фінансування економічного зростання та зміни структури економіки у бік високотехнологічних галузей. Тактичні цілі – повернення довіри та виведення банківської системи із системної кризи. Але це спільні завдання для Уряду, Верховної Ради, Президента, НБУ, інших владних інституцій, експертних центрів, науковців та громадянського суспільства.
Радикальна партія запропонувала власні системні пропозиції до оновленої коаліційної угоди. Більше того, як голова профільного комітету я виступив ініціатором розробки проекту стратегії розвитку банківського сектору. До цієї роботи було залучено велику групу представників банківського ринку, експертів та науковців. Головна наша ціль – розпочати суспільну дискусію щодо важливості спільного визначення стратегічних цілей для усіх владних інститутів. У понеділок ми презентуємо проект на круглому столі для суспільного обговорення та доопрацювання із врахуванням усіх пропозицій та зауважень банкірів, промисловців, галузевих експертів та науковців.
Ми залишаємося в опозиції, але вважаємо дуже важливим пропонувати владі власні пропозиції. Ми будемо критикувати, але з аргументами. Ми відкриті до дискусії.
Володимир Гройсман у своєму виступі запропонував разом із профільними парламентськими комітетами напрацювати новий план реформ. Ми будемо наполягати, щоб цю обіцянку було виконано, і сподіваємось, що пропозиції широкого експертного кола будуть почуті та враховані.


Загрузка...