Ніхто не має морального права радіти пораненню Дейдея

Хочу розставити понятійні маркери щодо вчорашнього поранення на Східному фронті екс-командира полку “Київ” Євгена Дейдея, яке в деяких тіпочків викликало сміх, а то і радість.

1. Народний депутат Євген Дейдей більшість часу замість роботи в парламенті проводив на фронті з бійцями свого полку. Неодноразово, порушуючи заборону командування АТО, вони вибиралися на передок і насипали агресорам та колаборантам. Чи мав право так робити нардеп? Звичайно, ні! Він порушував інструкції і заборони, але в той же час він свідомо йшов на порушення, захищаючи країну. Можливо варто на нього за це відкрити ще одне кримінальне провадження?

2. Чи пов’язане це поранення Дейдея з кримінальним провадженням НАБУ стосовно нього? Абсолютно ні!!! НАБУ порушило провадження стосовно Дейдея більше ніж півроку тому, і більшість з цих півроку він перебував на фронті. До речі саме з Авдіївки Дейдей приїхав до парламента, де розглядалося подання Генерального прокурора Юрія Луценка на його притягнення до кримінальної відповідальності. Наголошую, затримання і арешт для Дейдея ГПУ навіть не просила!!! А зараз, коли український парламент відмовив ГПУ в притягнені Дейдея до кримінальної відповідальності, його переслідування з боку НАБУ та ГПУ просто неможливе. Саме через це будь-які розмови про можливість інсценування поранення Дейдея через його переслідування правоохоронцями не мають під собою жодного підґрунтя.

3. Щодо тяжкості поранення Дейдея. Євгена поранив в ногу ближче до паха осколок ворожої міни. В 2014 від подібних поранень добровольці гинули через некваліфіковану чи невчасну меддопомогу. В данному випадку лікарі надали Дейдею кваліфіковану меддопомогу і разом з ще двома пораненими бійцями ЗСУ гвинтокрилом еваюкували в госпіталь Дніпра. Лікарі характеризують стан всіх трьох поранених як середньої тяжкості, і саме тому я абсолютно не сприймаю стьобних коментарів прес-секретаря ГПУ Лариси Сарган, яка заявляє про легке поранення Дейдея на “передку”. Ви що, там були чи медсестра, пані Ларисо?

Підсумовуючи. До Євгена Дейдея можна відноситися по-різному. Одні вважають його побратимом, а інші мусором – але ніхто, повторююсь – ніхто не має морального права радіти пораненню Дейдея від осколка ворожої міни! Маєте претензії до Євгена – пред’явіть, але ж не ставайте на бік ворога!