Недолугість тарифної політики Уряду веде до непередбачуваних наслідків

Недолугість соціальної та тарифної політики Уряду вражає, а її наслідки можуть бути непередбачуваними.

В якій ще державі можливе підвищення тарифів на комунальні послуги на 50-70%, а мінімальних зарплат та пенсій на 5%? В той же час Уряд відправив усіх малозабезпечених громадян, хто не має можливості сплачувати за драконівськими тарифами, за отриманням субсидій.

За словами Міністра соціальної політики, який виступав під час години запитань до Уряду в парламенті, отримати субсидію дуже просто – необхідно заповнити і подати (надіслати поштою) до місцевого управління соціального захисту населення, а в сільській місцевості уповноваженому сільської ради, лише два документи: заяву і декларацію про доходи і витрати. Тим, хто не хоче обтяжувати себе такими клопотами Міністр соціальної політики пропонує подати заяву в електронному вигляді…

Мене вражає недолугість високопосадовців, які геть забули, яка саме категорія громадян найбільше потребує субсидій. Навіть не уявляю вистраждану працею бабцю чи дідуся, які будуть заповнювати величезну декларацію про свої доходи і витрати, або подавати заяву в електронному вигляді! Невже члени уряду не знають, що в більшості населених пунктів України відсутній інтернет, а люди літнього віку не користуються комп’ютерною технікою?! І навіщо заповнювати пенсіонерам декларацію про доходи, якщо переважна більшість з них живуть за межею бідності? Як можна було настільки «відірватися» від реального життя зайнявши міністерські крісла?! Невже Мінсоцполітики не здатне автоматично отримувати з Пенсійного фонду інформацію про рівень пенсії кожного пенсіонера, який потребує субсидії?

Радикальна партія переконана, що не потрібно вигадувати субсидії, якщо можна зменшити комунальні тарифи саме для такої категорії громадян на суму, яка передбачена в субсидії. Але наш Уряд не шукає легких шляхів. Тим часом борг за несплату комунальних послуг населенням лише зростає. Так, за найбільш оптимістичними прогнозами експертів, на кінець 2016 року очікується збільшення сумарного боргу населення за спожиті житлово-комунальні послуги до 22,5 млрд. гривень. Ось до чого призводить таке недолуге «реформаторство».

Радикальна партія продовжує наполягати на відновленні соціальної справедливості: зменшенні комунальних тарифів для населення та підвищенні заробітних плат і пенсій.


Загрузка...