Навіщо нам безвіз з Європою

Ви всі знаєте, що я досить скептично ставився завжди до т.зв. “безвізу”, але не можу не визнати, що (у разі якщо ми і справді до нього дійдемо), це буде досить важлива подія, і це справді потрібно Україні.

Не Порошенку (хоча він, звісно, використає цю тему), а Україні, бо президенти змінються, а магістральна лінія має бути незмінною. І якщо ця лінія для нас ЄС, то і думати тут особливо немає над чим.

Я не дуже розумію тих, хто ниє, що “не потрібен той безвіз, немає грошей” і т.д. Немає – заробляйте. Подорожі до ЄС – це не життєва потреба. Чи ви хочете, щоб вам у “собесі” виписували “талончики” на подорожі до ЄС? Дорослі люди ж, наче?

Як? Спитайте в української молоді, серед якої чимало людей, маючи, м’яко кажучи, обмежений фінансовий ресурс, вже встиг поїздити по світу. І для них “безвіз” з ЄС буде зовсім не позбавленим сенсу.

І це все ниття “навіщо той безвіз, можна 35 євро заплатити…”. Де ви бачили, щоб оформлення візи обходилося у 35 євро? 60 – щонайменше. І це без затрат часу, та лише на разову поїздку. Тобто, ціна співмірна із квитком на лоукост або на автобусну поїздку.

Адже ЄС – це не лише пляжі Ніцци. Це ще і історичні місця сусідніх з Україною держав ЄС. Куди поїхати не так вже і дорого, але дуже корисно. Хоча б аби побачити цивілізаційний розрив, межа якого проходить східніше Сяну.

І ще. 6 квітня за питання має голосувати Європарламент. І за тиждень до цього в Україні розгортається дивна спецоперація, смисл якої єдиний – заблокувати рух через україно-польський кордон.

Ми можемо скільки завгодно казати, що безвіз не має значення, але у Москві так не думають. Вони знають, що має значення, і тому докладають, і докладатимуть зусиль, аби все це зірвати.

Хоча “безвіз” і не зробить нас багатшими, не зробить нас більш “європейськими”, не означатиме членство в ЄС. Всі ці фантазії можна залишити при собі.

Він повинен зробити найголовніше. Пожвавити комунікацію. Щонайменше, на рівні молоді. Аби європейці трохи менше боялися українців, а ми – Європи. В принципі, за умови реалізації цих задач у стратегічній перспективі, візова лібералізація вже себе виправдає.


Загрузка...