Насичення армії танками “Оплот” – це дуже далека перспектива

Черговий кейс у вічну дискусію “як це на четвертому (підставте будь-який актуальний) році війни у ЗСУ немає достатньо новітньої техніки!?”

300 мільйонів гривень із конфіскованих “грошей януковича” виділяють на закупівлю в харківського заводу Малишева танків “Оплот”. Солідна сума, але пам’ятаючи контракт із Таїландом, якому “Укроборонпром” з 2011-го продає “Оплот-М” по 4.8 млн. дол., наші вирахували, що третина мільярду покриє виробництво всього трьох “Оплотів”. Ну опустимо той момент, що під оборонне замовлення ціна танків буде суттєво нижча, за експортні цінники для армії Таїланду. Все одно вийде не більше 4-5 танків. Себто всього один танковий взвод + 1-2 танки.

Наші танкові війська – це дві бригади: 1-ша окрема танкова і 17-та окрема танкова. У кожній по 3 танкові батальйони, кожен – в ідеалі по 40 танків. Доплюсувати окремі танкові підрозділи: по батальйону в механізованих бригадах, танкові роти у десантних бригадах, навчальні частини ітд. Сотні одиниць, Причому контракт на поставку всього 49-ти танків триває ще з 2011-го року (слава йому, інакше в нас уже могло б і не бути цього заводу).

Бюджет МО на 2017 – близько 67 мільярдів, з них 11 – на закупівлю і розробку ОВТ. От і рахуйте, скільки фінансових ресурсів треба тільки на переозброєння армії танками. Колосальні суми, жорстка прив’язка до показників економічного зростання, конкуренція за кошти з іншими силовими структурами. Як писав Ронін, навіть Німеччина з її 37-мільярдним бюджетом на оборону планує з 2017 по 2023 рік розконсервувати й модернізувати всього 104 “леопарди”, витративши на це задоволення 823 мільйони дол.

Тому насичення армії “Оплотами” ще дуже далека перспектива і мені більше радує новина, що до кінця 2017-го в ЗСУ поставлять 72 танки Т-72. Це вже з горем пополам на два батальйони. А передвоєнну хардкорну робота оборонної промисловості напередодні WW2, коли випускали тисячі одиниць техніки і на яку досі рівняється багато українців, можна глянути хіба в Hearts of Iron IV.