На зимовій сесії ПА ОБСЄ делегати на дають забути про Україну

Перші підсумки із зимової сесії ПА ОБСЄ ‪#‎OSCE_PA‬
Про Україну ми їм забути не даємо. Якщо навіть заявлені інші пункти порядку денного, можна і потрібно нагадувати, що у нас агресія з боку сусіда нікуди не поділася, і що для вирішення проблеми нам потрібна допомога іноземних держав і міжнародних організацій.
Росія б’ється за зняття санкцій. Показує себе як глобального гравця та одного з гарантів глобальної безпеки. Може навіть допомогти у вирішенні найбільш болючого для Європи питання біженців, тільки зніміть санкціі. Проте, питання ще в роботі, і є всі шанси санкціі залишити. Працювати на всіх майданчиках, човникова дипломатія, чіткі звіти з доказами.
Мінський майданчик європейські колеги вважають єдиним, і реально він ще довго буде основним. Переговорників треба посилювати. Нагадування принципової позиції РПЛ щодо обов’язковості Будапештського меморандуму і розширення переговорників – німців збиває з теми, треба так і продовжувати.
Крим в рамках ОБСЄ розглядати не хочуть. Треба створювати окремий формат з міжнародними посередниками, залучати турків, британців, можна китайців ( у них там земля викуплена), залишати Крим не можна. Провели вчора у Відні сайд-івент на тему Криму, є велика зацікавленість, Р.Чубаров прекрасно розставив акценти.
Нідерландський референдум якщо навіть матиме лише дорадчу силу, стане важливим індикатором ставлення до Украіни. Треба брати за одне місце тих хто поцупив картини, посилювати пропаганду.
Більшість європейських країн все ще на нашому боці, але кредит довіри вичерпується, і РФ тому сприяє. Тому у внутрішній політиці пора вести нормальний політичний діалог, створювати нову коаліцію, новий уряд, саджати старий (місцями), ламати схеми і йти в сторону Європи.

Ігор Попов


Загрузка...